Jagermeister Fiyatı 2020 Yılında Ne Kadar? Zamlı ve Güncel Jager Fiyatı

Ünlü geleneksel Alman likörü Jagermeister, %35 alkol oranıyla, likörlerde %60’a varan alkol oranları dikkate alındığında, hafif bir içki olarak kabul edilebilir. Peki bu geleneksel ve aynı zamanda küresel içkinin Türkiye’de satış fiyatı kaç para? Jagermeister fiyatı 2020 yılında değişecek mi?

Yazımızda Jager’in ne ile içildiğinden, nasıl muhafaza edildiğinden ve ağırlıklı olarak satış fiyatından bahsedeceğiz. Zamlı ve en güncel Jager fiyatını sizinle paylaşmadan önce, ünlü Alman likörü hakkında genel kültürünüzü arttıracak bazı bilgiler vermek istiyoruz.

jagermeister fiyatı 2020
jagermeister fiyatı 2020

Jagermeister Nasıl Telaffuz Edilir?

Jagermeister fiyatı 2020 yılında zamlanacak mı ve kaç para olacak gibi bilgileri paylaşmadan önce, “Jagermeister” olarak yazılan Alman likörünün okunuşu hakkında bilgi vermek istiyoruz. “Jagarmeister” olarak yazılan likörün doğru okunuşu “Yagermayster” şeklindedir.

Fakat Jagermeister tüketiciler arasında genellikle “Jager” olarak kısaltıldığı için, bu içkiyi “Yager” olarak telaffuz edebilirsiniz.

Jagermeister Nasıl İçilir?

Almanlar tarafından 1935 yılında kurulan Jagermeister’in 56 çeşit bitki kullanılarak üretildiğini ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Jagermeister likörünün aynı zamanda hazmı kolaylaştırıcı etkisinin de bulunduğunu Jagermeister fiyatı 2020 güncel fiyat listesini sizlerle paylaşmadan önce aktarmış olalım.

Bu kadar fazla bitki kullanılarak üretilen bir likörün mideyi ve hazmı bozmak yerine iyileştirmesi ve rahatlatması sizce de çok ilginç değil mi? O halde bu hafif ve şifalı içeceği, başka hafif yiyeceklerle birleştirebilmeniz ve doğru şekilde tüketerek Jagermeister keyfini çıkartabilmeniz için size birkaç tavsiyede bulunarak yazımızı sürdürelim.

Jagermeister Shot İçilir Mi?

İçki kültürünü önemseyen bazı dostlarımız, bazı içkileri shot olarak tüketmenin yanlış olduğu konusunda ısrarla bizi uyarabilir. Jager konusunda ise böyle bir kural yok. Jager halihazırda bir kokteyl likör olarak gözükse de, bu durum shot olarak tüketilmesine engel değildir.

Jager shot için şu iki şeyden bir tanesine sahipseniz, shot içimi deneyimleyebilirsiniz: Buz gibi saatlerdir dolapta bekleyen buz gibi bir şişe Jagermeister, ya da bunun yerine buz gibi bir adet shot bardağı! Shot Jager keyfi için elbette en gerekli malzeme olan Jager’e sahip olmanız gerekiyor, dolayısıyla Jagermeister fiyatı 2020 yılında Jager shot keyfinize engel olabilecek ufak bir sorun olarak karşınıza çıkabilir.

Taze Portakal Sulu Jagermeister (Jagermeister Fresh Orange) Tarifi

Jagermeister fiyatı 2020 yılında ne kadar olursa olsun, size tavsiyemiz şu: Yaşarken en az bir kere portakallı Jagermeister’in keyfine varmadan ölmeyin. Jagermeister Fresh Orange nasıl yapılır? İşte Orange Jager tarifi:

Orange Jagermeister ya da Fresh Orange Jagermeister olarak bilinen bu tarif için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler şunlar:

  • Taze sıkılmış portakal suyu
  • Uzun bardaklar ve kırılmış buz
  • Elbette bir şişe Jagermeister

Bu malzemelere sahipseniz, mükemmel portakallı Jagermeister keyfi için sabırsızlanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle bu tadım için özel temin edeceğiniz uzun bardağınızın yarısından fazlasını buzla doldurun. Üzerine sırayla Jagermeister ve taze sıkılmış portakal suyu ilave edin. Fakat gerçek bir Jager lezzeti için sıranın karışmamasına ve portakal suyunun taze olmasına özellikle çok dikkat etmelisiniz. Bu tarifi estetik ve sunum olarak daha da güzelleştirmek için bardağınızı portakal dilimleriyle süsleyebilirsiniz.

Jagerbomb Tarifi

Jagermeister fiyatı 2020 yılında zamlanmaz ve bütçeniz el verirse, enerjinizi ciddi anlamda tavan yaptıracak bu içki tarifini de mutlaka tatmalısınız. Ne kadar yorgun olursanız olun Jagerbomb içtikten sonra sınırsız dans edecek enerjiyi kendinizde bulabilirsiniz!

Jagerbomb malzemeleri nelerdir? Jagerbomb nasıl yapılır?

Jagerbomb için ihtiyaç duyulan malzemeler şunlardır:

  • Uzun kokteyl bardağı ya da 50 cc’lik bir adet bira bardağı
  • Herhangi bir enerji içeceği
  • Jager

Gördüğünüz gibi sadece birkaç malzeme ile Jagerbomb yapabilirsiniz. Şimdi şu adımları uygulayabilirsiniz: Bardağınızın yarısını enerji içeceği ile doldurun. İçine bir shot miktarı Jager ekleyin ve hemen tüketin. Eğer tüketimi geciktirirseniz Jager ve enerji içeceği birbirine karışır ve doğru Jager tadına ulaşamazsınız. Benzer bir içecek olan Jager Energy’nin Jagerbomb’tan tek farkı, bardağa önce buzların koyulması, sonra Jager dökülerek likörün buzlara bulanması ve ardından enerji içeceği ilave edilerek karışımın tüketilmesidir.

jagermeister fiyatı 2020Jagermeister Nasıl Muhafaza Edilir?

Jagermeister fiyatı 2020 listesini sizinle paylaşmadan önce, hayati sayılabilecek bir konuya daha değinmek istiyoruz. Daha keyifli bir içim deneyimi için satın aldığınız Jagermeister’ı uygun ortamda saklamalısınız.

Jagermeister için en ideal saklama derecesi -18 derecedir. Jager’i saklamak için buzluğu ya da derin dondurucuyu kullanabilirsiniz. Soğuk kış günü tükettiğinizde içinizi ısıtabilecek bu içecek, sıcak bir yaz gününde -18 derecede en lezzetli likör aromasına kavuşacaktır.

Jagermeister Fiyatı 2020

2020 yılında Jager fiyatının ne kadar olabildiği ile alakalı sizin için geniş bir yazı hazırladık. Yazı sayesinde Jagermeister fiyatının 2020 senesinde nerede, ne kadar olacağını cevabını bütün açıklığıyla öğrenebileceksiniz.

Jagermeister Migros Fiyatı

Jagermeister hakkında önem taşıyan bütün bilgileri paylaştığımıza göre Jagermeister fiyatı 2020 yılında Migros’ta ne kadar olacak bilgisiyle yazımızı sürdürebiliriz. Bazı kişilerin tadını öksürük şurubuna benzettiği Jagermeister fiyatı Migros’ta şu anda 105,00 TL ile 275,00 TL arasında değişiyor. Jagermeister 35’lik fiyatı 105,00 TL iken, 70’liği 195 TL’ye ve 100’lüğü 275,00 TL’ye satılıyor.

Jagermeister Carrefour Fiyatı

Tüketiciler Jagermeister fiyatı 2020 yılında ne kadar olacak araştırması yaparken, Migros ile birlikte en çok Metro ve Carrefour Jager fiyatlarını araştırıyor. Büyük marketlerde bulabileceğiniz Jagermeister’in Carrefour fiyatları ile Migros fiyatları çok fazla fark etmiyor. Jagermeister ortalama 100 lira ile 300 lira arası değişen fiyatlarla satılıyor.

Jager’i büyük marketlerin dışında kalan yerlerde, yani Tekel ya da ufak marketlerde bulmanız neredeyse imkansız.

jagermeister fiyatı
jagermeister fiyatı

Jagermeister Kıbrıs Fiyatı

Kıbrıs’ta alkolün ucuz olması nedeniyle üketicilerin Jagermeister fiyatı 2020 listemize göz atarken, en fazla Kıbrıs Jagermeister fiyatını merak ettiğini biliyoruz. Jagermeister Kıbrıs fiyatı 35 TL ile 100 TL arasında değişiyor. Gördüğünüz üzere Kıbrıs’ta Jagermeister fiyatı ülkemize oranla oldukça ucuz.

Duty Free Jager Fiyatı

Yakın zamanda yurt dışına çıkacaksanız Jagermeister satın almak için iyi bir fırsatınız var demektir. Duty Free Jagermeister fiyatı 2020 yılında 100’lük şişe için ortalama 17-19 Euro arasındadır.

Jager Fiyatı 2020 Yılında Zamlanacak Mı?

Ülkemizde alkollü içkilere uygulanan vergilerin, yapılan zamların sürekli artması ve Jager’in alkollü içkiler sınıfına dahil bir ürün olması, her an zam şüphesini beraberinde getiriyor. Peki Jagermeister fiyatı 2020 yılında zamlanacak mı? Bu sorunun cevabını 2020 yılı sonunda Resmi Gazete net bir şekilde verdi. Resmi Gazete’ye göre içki fiyatlarında 2020 yılının Haziran ayına kadar herhangi bir değişiklik öngörülmüyor.

Fakat bu durum, Jager 2020’de asla zamlanmayacak anlamına gelmiyor. Özellikle alkol ve sigara fiyatları söz konusu olduğunda, her an farklı vergi türleri altında yeni zamlar görmek hiç de sürpriz olmaz. Kaldı ki Resmi Gazete, 2020’nin Haziran ayına kadar zam olmadığını söylüyor. Yani önümüzdeki 7. aydan itibaren alkol fiyatlarına fahiş zamların uygulandığını görebiliriz.

Bütün Liste – Jagermeister Fiyatı 2020 Ocak Listesi

 Jagermeister Türkiye Fiyatı

 Jagermeister 35’lik likör  105,00 ₺
 Jagermeister 70’lik likör  195,00 ₺
 Jagermeister 100’lük likör  275,00 ₺

 

 Jagermeister Kıbrıs Fiyatı

 Jagermeister 35’lik likör  35,00 ₺
 Jagermeister 70’lik likör  70,00 ₺
 Jagermeister 100’lük likör  100,00 ₺

 

 Jagermeister Duty Free Fiyatı

 Jagermeister 100’lük likör  18 €

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir