KKB Risk Raporu Sorgulama

KKB risk raporu sorgulama işlemi artık neredeyse tüm bankacılık işlemlerinde karşımıza çıkmaya başladı. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) Vatanımızda etkinlik gösteren belirli bankalar içinde, kişilere ve kurumlara yönelik informasyon, belge ve her türlü hususi içeriğin paylaşılması için kurulmuş bir kurumdur. Ek olarak bankacılık sektöründe işlem gösteren tüm bireylere ilişkin Findesk kredi notu ya da puanı’da hesaplamaktadır. Bilinmiş olduğu suretiyle herhangi bir bankaya giderek kredi kartı ya da İhtiyaç, konut yada taşıt kredisi almak istediğiniz süre sizin bankalar ile aranızda ki geçmiş ödemeleriniz incelenir. Bu araştırma aşamasında ne olursa olsun KKB risk raporu sorgulaması yapılmaktadır. Eğer geçmişte kullanmış olduğunuz kredi kartı ya da kredi hizmetlerini ödemekte herhangi bir güçlük yaşamamış ve tertipli olarak ödemelerinizi gerçekleştirmişseniz, bankalar sizlere güvenilir alan kişi olarak bakar. Genel anlamda bankalar güvenilir olarak görmüş olduğu müşterilerin bir çoğuna, anında talep etmiş oldukları kredi ya da kredi kartı hizmetlerini vermektedir.

KKB Risk Raporu Sorgulama

KKB Risk Raporu Sorgulama hizmeti almak için yapmanız ihtiyaç duyulan işlemler ise oldukça basittir. Bu sistemin kolay bir halde ilerleyebilmesi için Findeks Kredi Notu isminde bir platform oluşturulmuştur. Bu platforma üye olan kullanıcılar, bir tek T.C. Kimlik Numarası kullanarak bile işlem yapabilmektedir. Findeks platformuna üye olarak, kredi kartınız ile anında Kredi Notu Sorgulama hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmeti bankalardan almak isterseniz; bankaların belirlemiş olduğu kredi notu öğrenme ücretini, banka hesabınızdan yada kredi kartınızdan peşin olarak ödeyerek alabilirsiniz. Bu işlemi tamamlamanız sonrası da kredi risk raporunuz ekranda sizlere gösterilecektir.

Eğer düşük bir kredi notunuz bulunuyor ve yükseltmek için neler yapacağınızı bilmiyorsanız, Findeks uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz. Senelik olarak meydana getirilen (GOLD DANIŞMANLIK, PREMİUM vs.) sözleşmeler ve düşük miktardaki ücretler ile beraber uzmanlar size belirli yollar göstermektedir. Uzmanların yardımı ile kısa süre içinde kredi notunuzu yükseltme hizmeti almış olacaksınız. Unutmamak gerekir ki; kredi notunuz gerektiğinden düşükse herhangi bir bankadan kredi çekemez, kredi kartı başvurusu yapması imkansız hatta ve hatta kontakt operatörleri aracılığı ile kullanmış olduğunuz tarifelere ek olarak bir cep telefonu ya da tablet bilgisayar bile alamazsınız. Bu nedenler itibari ile belirli aralıklarla KKB Risk Raporu sorgulaması yapmanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

Kredi Kayıt Bürosu aracılığı ile kredi notu öğrenme işlemi yapabilirsiniz. Ek olarak Garanti bankası sorgulama sayfamızı gözden geçirebilirsiniz. Teşekkür ederiz. bilgibudur.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir