Konyak Fiyatları 2020 – Migros Konyak Fiyatları 2020

Konyak ya da kanyak olarak bilinen bu damıtılmış içki türü, ismini, ilk defa üretildiği Fransız Cognac kasabasından alıyor. Cognac’ın okunuşu Türkçe konyak kelimesine daha yakın olduğu için ve elbette sıklıkla konyak telaffuzu tercih edildiği için, yazımızın devamında -özel isim harici- konyak kelimesini kullanacağız. Peki konyak fiyatları 2020 yılında ne kadar? 70 liradan başlayan konyak fiyatları, 2020 yılında 1.250,00 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Konyak aslen bir Fransız içkisi olsa da, Türk kültürüne de işlemiştir. Hatta o kadar işlemiştir ki Bursa yöresine ait bir türküde “Bursalı mısın kadifeli gelin çaydan mı geçtin / Yanakların al al olmuş konyak mı içtin” sözleri geçmektedir. Gelin hep birlikte, bize bu kadar yakın olan konyak içkisini hangi markalar üretiyor ve üretilen konyakların fiyatları ne kadar, inceleyelim.

konyak fiyatları 2020
konyak fiyatları 2020

Konyak Markaları ve Fiyatları

Keskin kokusuyla her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve özellikle kış aylarında içini ısıtmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan konyak, ülkemizde özellikle Hennessy ve Remmy Martin markalarıyla tanınıyor. Türkiye’de genellikle Fransız kökenli konyak markaları çoğunlukta. Buna karşılık yerli konyak üreticisi yok.

Bu yazımızda konyak markaları ve fiyatlarına değinip, konyak fiyatları 2020 yılında ne kadar olacak ve artacak mı gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Her şeyden önce şunu söylememiz gerekir konyak fiyatlarının 2020’de zamlanma ihtimali, diğer içki fiyatlarının zamlanma ihtimaliyle aynı. Yani alkollü içeceklere bir zam gelirse, konyak fiyatları da otomatik olarak artacaktır. Yazımızın devamında en güncel Hennessy konyak fiyatını, Napoleon konyak fiyatını, Remmy Martin konyak fiyatını, Cemiyet Kanyak fiyatını ve diğer kanyak fiyatlarını bulabileceksiniz.

hennessy konyak 2020 fiyatı
hennessy konyak 2020 fiyatı

Hennessy Konyak Fiyatı

Konyak fiyatları 2020 listemizin en başında, Türkiye’de Remmy Martin konyak ile birlikte en çok tercih edilen iki konyaktan bir tanesi olan, Hennessy isimli konyak bulunuyor. Hennessy konyak fiyatı, 2020’da yaşanan ÖTV zamlarıyla diğer bütün alkol fiyatları gibi artış göstermişti. ÖTV zamlarında her içki türü, zamdan farklı oranlarda etkilense de, olası bir zam durumunun Hennessy konyak fiyatını da vuracağı, kesin. Hennessy konyak 2020 yılında 200,00 TL ile 320,00 TL arasında değişiyor.

Daha uygun fiyatlı bir seçenek arayışındaysanız Remy Martin fiyatına göz atabilirsiniz.

Remy Martin Fiyatı

Hennessy konyak kadar çok tüketilen diğer konyak markası, Remy Martin, Hennessy’e oranla daha makul fiyatlarda satılıyor. Öyle ki Remy Martin’in 75 cl’lik versiyonu miktar olarak Hennessy’den daha fazla olmasına rağmen, fiyat olarak Hennessy’den daha ucuz. Remy Martin 75 cl’lik konyak fiyatı 160,00 TL’den satışa sunuluyor. Ancak bir konuya dikkatinizi çekmek istiyoruz. 160,00 TL ücretle satışa sunulan Remy Martin konyak, V. S. Grand Cru versiyonu. Eğer Remy Martin’in aynı boyuttaki X.O. versiyonunu satın almaya kalkışırsanız, ödemeniz gereken ücret bir anda 465,00 TL’ye fırlar!

Konyak fiyatları 2020 listemizin üst sıralarında yer alan Remy Martin’i birçok konyak tüketicisi içimi “içimi keyifli” olarak yorumluyor. Eğer amacınız “pahalı konyak içiyorum” imajı yaratmak yerine “kaliteli, ucuz ve kayif aldığım konyağı içiyorum” mesajı vermekse, Remy Martin sizin için doğru tercih olacak.

Napoleon Konyak

Napoleon konyak, daha önce zikrettiğimiz iki konyak markası kadar tanınıp sevilmese de, uygun fiyatlı konyak arayışınıza çare olabilir. Konyak fiyatları 2020 listemizde uygun fiyatlı iyi bir alternatif konyak olarak yer edinen Napoleon markası, bazı ülkelerde konyak yerine daha üst sınıftan bir içki olarak, yani brendi çeşidi olarak anılır. Biraz teknik detay da içerse bu bilgiyi aktarmadan geçmeyelim: Her konyak aslında bir brendi çeşidi olduğu için Napoleon’u konyak olarak sınıflandırmaya devam edebiliriz.

Uygun fiyatlı sert konyaklardan bir tanesi olan Napoleon, kışın içini ısıtmak isteyenler için iyi bir tercih olabilir.

Cemiyet Kanyak Fiyatı

Konyak fiyatları 2020 listemizin belki de en dikkat çeken konyağı, Cemiyet Kanyak. 2013 yılında ortaya çıkan konyak yasaklandı haberlerinden sonra konyak severler konyağın yasak olup olmadığını merak ediyor ve raflarda hiçbir şekilde yerli konyağa rastlamıyor. Daha sonra bu markayı Cemiyet Hakiki Kanyak olarak raflarda görmeye başlayan konyak severler, yasak kalktı mı sorusunu sormaya başladı ancak durum biraz farklı. Türkçe isimle üretilen bu kanyağın Fransa’da üretildiği bilinmektedir.

İçimi kolay konyaklardan bir tanesi olan Cemiyet Kanyak’ın tadı, konyak konusunda tecrübeli iseniz size konyak tadı gibi gelmeyebilir. Ancak henüz konyakla tanışmadıysanız, Cemiyet Kanyak başlangıç için iyi bir tercih olur.

Tabii Kanyak Fiyatı

Tekel tarafından üretilen Tabii Kanyak, o kadar tarihi bir altyapıya ve büyük bir markaya sahip ki, yaşı hafif ileri birisine sorsanız hemen size Tabii Kanyak reklamlarından bahseder. Tabii Kanyak’ı artık raflarda görmek oldukça zor.

Özellikle Tekel özelleştirildikten ve 2013 yılında kanyak satışının yasaklandığı yönünde haberler çıktıktan sonra, bu kanyağın hala olduğunu düşünmüyoruz. Konyak fiyatları 2020 listemize bu kanyağı almamızın tek sebebi, internette Tabii Kanyak için satış fiyatı veren bazı internet sitelerinin olması.

Cep Kanyak Fiyatı

Eski günlere özlem duyan insanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de cep kanyakların hala piyasaya sürülüp sürülmediği konusu. Konyak fiyatları 2020 listemizde ne yazık ki cep kanyak fiyatları yer almıyor, çünkü cep kanyaklar artık piyasada yok.

Eski filmlerin ve parasız – soğuk kış gecelerinin vazgeçilmezi olan cep kanyaklar, ne yazık ki artık üretimde değil.

Camus Konyak Fiyatı

Konyak fiyatları 2020 listemize VS ve VSOP konyaklarıyla dahil olan Camus markasının 70’lik VS konyak satış fiyatı 145,00 TL. Camus’un 70’lik VSOP konyak fiyatı ise 225,00 Türk lirası.

Courvoisier Konyak Fiyatı

Konyak fiyatları listemizin en pahalı konyağına göz atmak istediğimizde, 1.250,00 TL’ye satılan Martell XO 70’lik konyağından sonra, Courvoisier markasının XO ürünü öne çıkıyor. Eğer 70’lik Courvoisier XO konyak satın almak isterseniz ödemeniz gereken tutar tam tamına 740,00 Türk lirası. Diğer konyaklara göre oldukça pahalı olan bu konyak, özellikle pahalı konyak içmek isteyenler için tercih edilebilir.

Aynı markanın aynı boyuttaki VSOP ürününü tercih ettiğinizde ödemeniz gereken tutar 300,00 TL.

Bütün Liste – Konyak Fiyatları 2020 Ocak Listesi

 Hennessy Konyak Fiyatları

 Hennessy VS 70’lik konyak  200,00 ₺
 Hennessy VSOP 70’lik konyak  320,00 ₺

 

 Remy Martin Konyak Fiyatları

 Remy Martin VS 75’lik konyak  165,00 ₺
 Remy Martin XO 75’lik konyak  465,00 ₺

 

 Napoleon Konyak Fiyatları

 Napoleon VSOP 70’lik konyak  95,00 ₺

 

 Martell Konyak Fiyatları

 Martell VS 70’lik konyak  295,00 ₺
 Martell VSOP 70’lik konyak  400,00 ₺
 Martell XO 70’lik konyak  1.250,00 ₺

 

 Courvoisier Konyak Fiyatları

 Courvoisier VSOP 70’lik konyak  300,00 ₺
 Courvoisier VSOP 100’lük konyak  400,00 ₺
 Courvoisier XO 70’lik konyak  740,00 ₺

 

 Sorau Brandy (Sorau Brendi) Konyak Fiyatları

 Sorau Brandy 100’lük konyak  210,00 ₺

 

 Camus Konyak Fiyatları

 Camus VS 70’lik konyak  145,00 ₺
 Camus VSOP 70’lik konyak  225,00 ₺

 

 Truva Konyak Fiyatları

 Truva 70’lik konyak  80,00 ₺

 

 Cemiyet Konyak Fiyatları

 Cemiyet 35’lik konyak  70,00 ₺
 Cemiyet 70’lik konyak  130,00 ₺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir