Petrol Ofisi Pompa Fiyatları 2020 – Güncel PO Akaryakıt Fiyatları

Türkiye’nin en yaygın perakende akaryakıt şirketi hangisidir diye sorsak herhalde herkesin vereceği ilk cevaplardan bir tanesi Petrol Ofisi olur. Peki 81 il ve 700 ilçede faaliyet gösteren Petrol Ofisi’nin güncel pompa fiyatları nasıl? Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 yılında nasıl şekillenecek? Petrol Ofisi akaryakıt fiyatları, Petrol Ofisi benzin pompa fiyatları, Petrol Ofisi motorin pompa fiyatları, Petrol Ofisi gaz pompa fiyatları, Petrol Ofisi Ankara akaryakıt fiyatları, Petrol Ofisi İstanbul akaryakıt fiyatları, Petrol Ofisi İzmir akaryakıt fiyatları ve Petrol Ofisi akaryakıt fiyatlarıyla ilgili bütün detaylar güncel olarak bu yazımızda yer alacak.

petrol ofisi
petrol ofisi

Yazımızda belirteceğimiz fiyatlar satın alım işleminin yapıldığı istasyon ve bölgeye göre ufak değişiklikler gösterebilir. Ayrıca akaryakıt ürünleri fiyatları her an değişen ürünlerdir. Akaryakıt fiyatlarında herhangi bir değişiklik olması durumunda yazımızı mutlaka güncelleyeceğiz ve size en doğru bilgileri aktaracağız.

Petrol Ofisi Pompa Fiyatları 2020

Petrol Ofisi özellikle mazot fiyatları konusunda oldukça rekabetçi fiyatlar sunarak hızla büyüdü.  Peki Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 nasıl olacak? Aslında bu sorunun cevabı dünyadaki birçok olayla bağlantılı. Ticaret savaşları, küresel virüsler ve savaş ihtimaller, kaos ve karmaşa, yani dünyadaki siyasi ve ekonomik durumlar, petrolün fiyatını etkiliyor ve bu durum, günün sonunda ister istemez pompa fiyatlarına etki ediyor. Benzin fiyatları konusunda rekabetçi fiyatları olan Petrol Ofisi de bu durumdan en fazla etkilenen şirketlerden bir tanesi oluyor. Elbette bu durum Petrol Ofisi müşterisi olan tüketicileri de yakından ilgilendiriyor.

Petrol Ofisi Akaryakıt Benzin Pompa Fiyatları

Listemize Petrol Ofisi’nin akaryakıt benzin pompa fiyatları ile başlayalım. Birçok tüketici mazottan vazgeçemediği için Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 sıralaması yaparken, Petrol Ofisi’nin en çok tercih edilen akaryakıt ürünü olan V/Max kurşunsuz 95’i (97’lik versiyonunu da tercih edebilirsiniz.) yani Petrol Ofisi benzinini ilk sıraya koymamız gerektiğini düşünüyoruz. Petrol Ofisi benzin fiyatları Türkiye genelinde en az 6.80 TL’den, en fazla ise 6.85 TL’den alıcı buluyor.

Petrol Ofisi benzin fiyatı, diğer şirketlerin benzin fiyatlarıyla kıyaslandığında, her zaman bir kademe daha uygun oluyor.

Petrol Ofisi Motorin Fiyatı Kaç TL?

Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 yılının ilk ayında, art arda gelen benzin indirimleriyle düşüş yaşadı. Motorin ile benzin, en fazla indirim yapılan iki akaryakıt ürünü oldu. Petrol Ofisi güncel olarak iki çeşit motorinin satışını yapıyor. Bu iki motorinden V/Pro EuroDiesel adıyla anılan ve daha sık tercih edilen motorinin ortalama motorin litre fiyatı 6.35 TL.

Petrol Ofisi motorin çeşitlerinden bir tanesi olan ve fiyatı klasik motorine göre bir miktar daha fazla olan V/Max EuroDiesel’in ortalama litre fiyatı 6.40 TL. Petrol Ofisi bu ürünün, Active 3 teknolojisi ile %4’e varan tasarruf sağlayan bir motorin olduğunu iddia ediyor.

Petrol Ofisi Gaz Fiyatı Kaç TL?

Tüketiciler tarafından daha çok benzin fiyatları konusunda iyi bir tercih olarak kabul edilen Petrol Ofisi, otogaz satın almak için ekonomik bir tercih olmayabilir. Shell, tüketicilere gaz fiyatları bakımından her zaman daha ekonomik fiyatlar sunuyor. Yine de Petrol Ofisi’ni tercih etmek isteyenler için yazımızda Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 ve Petrol Ofisi gaz fiyatları konularında bilgi vermeye devam edelim. Petrol Ofisi 2020 yılında ortalama 3.95 TL’den otogaz satıyor.

Otogaz fiyatları satın alınan şehre göre değişmekle birlikte, ilçelere göre özel olarak düzenlenmemektedir. Yani satın aldığınız bölge hangi şehirdeyse, o şehrin sabit fiyatı üzerinden otogaz satın alabilirsiniz.

po fiyatlar
po fiyatlar

Petrol Ofisi Akaryakıt Pompa Fiyatları İstanbul

Yukarıda her ne kadar Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 hakkında en son ve güncel bilgileri vermiş olsak da, verdiğimiz fiyatlar ortalama fiyatlar olduğu için tam anlamıyla ödeyeceğiniz tutarı yansıtmayacaktır. Benzin, motorin ve diğer akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde en temel faktör akaryakıtı satın alacağınız bölgedir. Örneğin İstanbul’da, Anadolu yakası ile Avrupa yakası arasında fiyatlar her akaryakıt şirketinde ortalama 5 kuruş oynamaktadır.

İstanbul’da Petrol Ofisi akaryakıt pompa fiyatlarını iki kategoride inceleyebiliriz. Avrupa yakasında Petrol Ofisi benzin fiyatı 6.76 TL iken, Anadolu yakasında güncel benzin fiyatı 6.82 TL. Avrupa yakasında motorinin 6.33 TL’ye, LPG’nin ise 3.97 TL’ye satıldığını görüyoruz. Anadolu yakasına baktığımızda, motorin 6.35 TL, otogaz ise 3.92 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Petrol Ofisi Akaryakıt Pompa Fiyatları Ankara

Petrol Ofisi Ankara istasyonlarında kurşunsuz 95 benzin litre fiyatı 6.90 TL. PO Ankara motorin fiyatı 6.41 TL iken, Ankara’da otogaz fiyatı ise 3.99 TL. Görüldüğü üzere Petrol Ofisi’nin Ankara’da litre fiyatları daha yüksek. Ayrıca, Ankara’nın bazı ilçelerinde bu fiyatların daha da yüksek olduğunu mutlaka hatırlatmamız gerekir.

Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 yılının genelinde de İstanbul’a kıyasla Ankara’da daha fazla olacaktır.

Petrol Ofisi Akaryakıt Pompa Fiyatları İzmir

İstanbul ve Ankara’dan sonra bir diğer büyükşehir olan İzmir de Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 yazımızın önemli şehirlerinden bir tanesi. İzmir Petrol Ofisi fiyatlarının genellikle Ankara ile aynı olduğunu söyleyebiliriz.

İzmir Petrol Ofisi istasyonlarında benzinin litre fiyatı Ankara ile aynı, yani 6.90 TL. Motorin fiyatı ise Ankara’dan 1 kuruş yüksek: 6.42 TL. Otogaz fiyatı, Ankara’dan daha uygun. Petrol Ofisi İzmir istasyonlarından 3.93 TL’ye 1 litre otogaz almak mümkün.

Petrol Ofisi Benzin Zammı

En güncel Petrol Ofisi fiyatları için her zaman güncellenecek olan bu yazımızı takip etmeyi unutmayın. Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 yazımızdaki bilgileri herhangi bir akaryakıt zammı ya da akaryakıt indirimi durumunda güncelleyeceğiz.

Her ay akaryakıt kalemine büyük bütçeler ayıran tüketiciler en fazla akaryakıtın 2020’de zamlanıp zamlanmayacağını merak ediyor. Petrol Ofisi 2020 zammı söz konusu mu? Öncelikle akaryakıt zamlarının herhangi bir akaryakıt şirketinin tekelinde olmadığını söylemeliyiz. Yani akaryakıta gelen zamları o şirket tek başına belirlemiyor. Durum böyle olunca, bir akaryakıt zammı ya da akaryakıt indirimi yaşandığında, akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren bütün şirketler bu zamdan ya da indirimden etkileniyor.

Bu konuda iyi haber ise şu: 2020’nin ilk ayında hiçbir benzin zammı gündeme gelmedi. Aksine benzinde, sadece son iki günlük süreçte 23+9 kuruş (toplamda 32 kuruş) akaryakıt indirimi yaşandı. Motorin ise son iki günde 21+13 kuruş olmak üzere (toplamda 34 kuruş) ucuzladı. Petrol Ofisi de diğer akaryakıt şirketleri gibi bu indirimleri pompa fiyatlarına yansıttı.

Petrol Ofisi Kampanyaları

Bazı müşteriler bir akaryakıt şirketinden benzin, motorin ya da gaz almadan, öncelikle o şirketin kampanyalarına göz atıyor. Bu anlamda Petrol Ofisi müşterilerine en fazla kampanya sunan akaryakıt şirketlerinden bir tanesi. Petrol Ofisi pompa fiyatları 2020 listelerken bu kampanyalara da değinmek istedik.

Güncel Petrol Ofisi Kampanyaları

  • 125 TL ve üzeri dördüncü akaryakıt alışverişine 40 TL Chip para veren Axess kampanyası (Kampanya detayları için tıklayınız.)
  • Turk Telekom Prime Plus abonelerine 30 TL hediye akaryakıt kampanyası (Kampanya detayları için tıklayınız.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir