Tekila Fiyatları 2020 – Tekila Fiyatları Migros

Tekila deyince kimilerinin aklına Meksika gelse de, birçoğumuzun aklına tekila fiyatları 2020 yılında ne kadar olacak sorusu geliyor. Her sene içkilere gelen yüksek zamlar nedeniyle tüketiciler tekilaya zam gelip gelmediğini merak ediyor. 2020 yılına girdiğimiz ilk günlerde alkol fiyatlarına yönelik yüksek bir zam geleceği dedikodusu vardı. Ancak bu dedikodu henüz gerçeğe dönüşmedi. Üstelik bu senenin ilk altı ayı için alkol fiyatlarına ÖTV zammı da yapılmış değil. Yani şu an için tekila fiyatlarında herhangi bir zamdan bahsetmek mümkün değil.

Limonla harika tekilasını yudumlayarak, içkisinin keyfini çıkartmak isteyen tekila severler için bu sene tek engel tekila fiyatları olabilir. Bu yazımızda zamlı ve en güncel tekila fiyatlarını bulabileceksiniz.

tekila fiyatları
 

Tekila Nedir ve Nasıl İçilir?

Meksika’daki Tequila isimli kasabayla aynı ismi taşıyan tekila, 2000 yıllık bir Meksika içkisidir. Elbette 2000 yıllık bu devasa kültür, ortaya bir tekila kültürünün çıkmasını sağlamış. Tekila fiyatları 2020 listemize geçmeden önce gelin biraz tekila içme kültüründen bahsedelim.

Meksika’da tekilalar içilecek bölgeye göre farklı sunumlara sahiptir. Genel olarak yavaş yavaş ve viski içermiş gibi, “saygı duyularak” içilir. Tuzlu bardakta limon ya da hafif acılı domates suyu tekila için iyi birer mezedir.

Tekila Shot İçilir Mi?

Meksikalılara göre tekilayı shot olarak içmek büyük bir yanlıştır ve büyük tekila kültürüne aykırıdır. Tekilayı shot içtiğinizi gören Meksikalılar sizi ayıplayabilir. Hatta bu kültürle ilgilenen Türk arkadaşlarınızın bile diline düşebilirsiniz. Eğer böyle bir kaygınız varsa veya kültüre uygun hareket etmek isterseniz tekilayı tüketirken yavaş yavaş ve mezeyle tüketmeye özen gösterin.

tekila fiyatları 2020
tekila fiyatları 2020

Tekila Fiyatları Migros

Tekila fiyatları 2020 yılında marketlerde 76,50 Türk lirası ile 345 Türk lirası arasında alıcı buluyor. Tavsiye edilen satış fiyatıyla tekila fiyatları Migros’ta farklı olabilir. Ancak içki tüketicilerinin favori marketlerinden birisi olan Migros’un uygun fiyatlarla tekila sattığını söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere Migros’taki tekila etiket fiyatlarını etkileyen birçok faktör var. Bu nedenle eğer bütçenizi düşünüyorsanız Migros’tan alkol alışverişi yapmadan önce CarrefourSa’ya da uğrayabilirsiniz. Carrefour, Migros ile birlikte ülkemizde içki satışı yapan bir diğer market olarak öne çıkıyor.

Carrefour Tekila Fiyatları

Alkol almayı sevenlerin Migros ile birlikte mutlaka Carrefour alkol reyonlarını da gezmesini tavsiye ederiz. Carrefour tekila fiyatlarını ve Migros tekila fiyatlarını kıyaslayarak alışveriş yapmanız sizin lehinize olabilir.

Tekila fiyatları 2020 yılında zamlansa bile bu iki market, birbiriyle rekabet halinde oldukları için müşterilerine uygun fiyatlarla tekila satma yarışını sürdürecektir. Bu durum müşteri olarak, gelecek zamlar sonrası bile rekabetten doğan uygun tekila fiyatları görmemizi sağlayabilir. Daha detaylı tekila fiyatları için lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Patron Tekila Fiyatları 2020

Ünlü tekila markası Patron, Patron Tequila ismiyle bütün dünyada tanınıyor. Meksika kökenli bu tekila, pazara giriş yaptığı 2012 yılından beri Türkiye’de de en çok sevilen tekilalar arasında yer aldı. Her ne kadar Türkiye’de seveni ve tüketeni çok olsa da, Patron Türkiye’de Olmeca kadar tüketilmiyor.

Olmeca da bir Meksika tekilası olmasına ve Patron’un Meksika’da daha fazla tercih edilmesine karşılık, Türkiye’de tekila deyince birçok kişinin aklına Patron yerine Olmeca geliyor. Her halükarda eğer tekila fiyatları 2020 yılında artarsa, bu artışın ithal yollarla ülkemize gelen tekilalara ciddi düzeyde yansıyabileceğini söyleyebiliriz.

olmeca tekila fiyatları 2020
olmeca tekila fiyatları 2020

Olmeca Tekila Fiyatı 2020

Tekila deyince akla gelen Olmeca tekila fiyatları 2020 yılında, 2020’da olduğu gibi, 35’lik için 76,50 TL olarak belirlendi. Ancak bu fiyat her an artabilir ve güncellenebilir. Olası bir zam durumunda en güncel alkol fiyatlarını internet sitemizden paylaşmaya devam edeceğiz.

Olmeca’nın en çok tüketilen 70’liği (Blanco) 149,50 TL satış fiyatına sahip. Eğer Blanco yerine Olmeca Gold’u tercih ederseniz, 70’lik için ödemeniz gereken ücret 160,00 TL. 70’lik Dark Chocolate versiyonu 149,50 TL olan Olmeca tekilanın, 70’lik Altos Plata ürünü 200 Türk liralık bir etiketle satışta.

Diğer Tekila Markaları

Ben Olmeca’dan vazgeçmem diyenler için elbette Olmeca tek seçenek olabilir. Ancak farklı tekila lezzetlerini keşfetmek isteyenler için birkaç tekila markasını zikretmeden geçmek istemiyoruz.

Özellikle yazımızın başında zikrettiğimiz Patron tekilasını denemediyseniz, denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Pepe Lopez Tekila Fiyatları

Free shop’lardan ve ülkemizdeki bazı marketlerden temin edilebilen bu tekila da yine Meksika tekilasıdır. Türkiye’de bazı marketlerden 100 cl’lik Silver versiyonunu 55-60 lira gibi oldukça makul ücretlerle satın alabilirsiniz. Şahsen bu fiyata 100 cl’lik bir tekila bulduğumda ve bu tekilanın çok lezzetli olduğunu keşfettiğimde heyecanlanmıştım.

Sauza Tekila Fiyatları

Tekila fiyatları 2020 listemizin en dikkat çeken ürünlerinden bir tanesi Sauza normalde çok fazla çeşide sahip olmasına karşılık, ülkemizde satılan Sauza çeşidi azdır. Buna rağmen sevilen bir tekiladır. Sauza Gold versiyonunu deneyebilirsiniz.

Şu uyarıyı da mutlaka yapalım: Sauza Gold versiyonunu her markette bulamayabilirsiniz.

Mariachi Tekila Fiyatları

Daha önce tatmadıysanız ve alkol reyonunda denk gelmediyseniz bu tekilayı, Efes Pilsen’in Mariachi isimli tekila aromalı birasıyla karıştırmanız olası. Birçok şarkıya bile konu olan Mariachi Silver tekila, ülkemizde çok fazla tüketilmese de dünyada oldukça popüler bir tekila çeşididir. Bu popüler tekilanın Türkiye’deki satış fiyatını tekila fiyatları 2020 listemizde siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Tekila Alkol Oranı ve Tekila İle İlgili Bazı Bilgiler

Tekila fiyatları 2020 listesine göz atmadan önce size bir Meksika içkisi olan tekila hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. 2000 yıl önce Aztekler tarafından üretilen tekilanın dünyada en fazla tüketilen içkilerden bir tanesi olduğunu biliyor muydunuz? Ortalama %40 oranında alkol barındıran bu içki türünün bu kadar fazla tüketilmesi, acaba tekila tüketimi Meksikalıların içki üretimindeki meziyetlerinin bir sonucu mu sorusunu akıllara getiriyor.

Her ne kadar Meksiklılar yanlış ve tekila kültürüne aykırı bulsa da tekilayı shot olarak içmek oldukça yaygındır. Hatta slimmer olarak da çok fazla tüketilir. Tekila slimmer tüketim için bir ölçek tekila ve bir ölçek toniği karıştırın ve tek hamlede için. Afiyet olsun. (Meksikalılar duymasın!)

Bütün Liste – Tekila Fiyatları 2020 Ocak Listesi

 Olmeca Tekila Fiyatları 2020

 Olmeca Blanco 35’lik tekila  76,50 ₺
 Olmeca Blanco 50’lik tekila  109,00 ₺
 Olmeca Blanco 100’lük tekila  202,00 ₺
 Olmeca Gold 35’lik tekila  82,50 ₺
 Olmeca Gold 70’lik tekila  160,00 ₺
 Olmeca Altos Plata 70’lik tekila  200,00 ₺
 Olmeca Reposado 70’lik tekila  205,00 ₺
 Olmeca Dark Chocolate 70’lik tekila  149,50 ₺

 

 Don Julio Tekila Fiyatları

 Don Julio 70’lik tekila  345,00 ₺
 Don Julio Reposado 70’lik tekila  260,00 ₺
 Don Julio Anejo 70’lik tekila  310,00 ₺

 

 Mariachi Silver Tekila Fiyatları

 Mariachi Silver 70’lik tekila  123,00 ₺

 

 Avion Tekila Fiyatları

 Avion Silver 70’lik tekila  300,00 ₺
 Avion Reposado 70’lik tekila  320,00 ₺

 

 Pueblo Tekila Fiyatları

 Pueblo Silver 70’lik tekila  105,00 ₺

 

 Tres Magueyes Fiyatları

 Tres Magueyes 100’lük tekila  191,00 ₺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir