Bakan Bekir Pakdemirli Duyurdu! 71 Projeye 71 Milyon TL Hibe!

Bakan Bekir Pakdemirli Duyurdu! 71 Projeye 71 Milyon TL Bağışlama! Bakan Pakdemirli tarafınca son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamaya bakılırsa 71 tane projeye, 71 milyon TL bağışlama desteğini duyurmuş bulunmaktadır. Ziraat ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli IPARD-II çerçevesinde 71 tane proje için 71 milyon TL tutarında bağışlama desteği sağlanacağını belirtti. Bakan Pakdemirli, yapmış olduğu yazılı açıklamasında kırsaldaki yatırımları desteklemeye devam ettiklerini belirtmiş bulunmaktadır. Ziraat ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı olan IPARD-II çerçevesinde, ziraat ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe 71 tane proje için 71 milyon TL destek ödemesi sağlanacağını belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Pakdemirli, yazılı olarak yapmış olduğu açıklamasında, yerli üretim, yerinde işleme ve yerinde kalkınma anlayışı ile beraber kırsal kesimdeki yatırımları desteklemeye devam ettiklerini belirtmiş bulunmaktadır.

Bakan Pakdemirli Bağışlama Desteği Açıklamaları

Bakan Pakdemirli Bağışlama Desteği Açıklamaları, şu yönde olmaktadır. Kırsalı kalkındırmak, kente göçü önlemek, hanım ve genç girişimcileri desteklemek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla IPARD-II kapsamında destek ödemeleri gerçekleştirilecektir. Ziraat ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığı ile çeşitli sektördeki yatırımlara yüzde % 40 ya da % 70 içinde bağışlama desteği verdiklerini belirten Pakdemirli mevzu ile ilgili şu açıklamaları yapmış bulunmaktadır.

Ziraat ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun uyguladığı IPARD-II Programı çerçevesinde, 25 Kasım 2019 tarihinde piyasaya çıkan 8. Müracaat Davet ilanı kapsamında uygun bulunan projelerinin 2. Grup neticeleri belirlenmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda, ziraat ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe açıklanan 71 tane projeye 71 milyon TL hibe desteği sağlanacak. Belirtilen bağışlama ödemesi ile beraber kırsalda 183 milyon TL tutarında yatırımın hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Bakan Pakdemirli, ziraat ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili olarak, fiziki varlıklara yönelik yatırımlar tedbirlerinde açıklanan projelerin 43’nün süt işletme tesisi ve süt toplama merkezi, 3’nün kırmızı et işleme ve kesimhane, 4’ünün kanatlı eti işletme ve kesimhane, 1’nin su ürünleri işleme, 20’sinin meyve ve sebze işleme ve soğuk hava deposu yatırımlarını kapsadığını belirtti.

İlk Kez Ev Alacaklara 82 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe!

KOSGEB Maaş Desteği Ne Kadar, Nasıl Alınır ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *