Bayram Öncesi İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödemelerinin Tarihleri Belli Oldu!

Bayram Öncesi İşsizlik ve Kısa Emek harcama Ödemelerinin Tarihleri Belli Oldu! Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafınca bayram öncesinde sevindirici haber geldi. Bakan Selçuk yapmış olduğu son dakika açıklamasında Kurban Bayramı öncesinde işsizlik ve kısa emek harcama ödemelerine yönelik olarak açıklamada bulunmuş oldu. Buna nazaran Temmuz 2021 ayı için ödenmesi ihtiyaç duyulan işsizlik ve kısa emek harcama ödenekleri 27 Temmuz’dan itibaren gerçekleştirilecektir.

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafınca son dakika açıklaması gelmiş bulunmaktadır. Buna nazaran Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayı için yapılacak olan işsizlik ve kısa emek harcama ödeneklerinin 27 Temmuz 2021 pazartesi gününden itibaren başlayacağını belirtti.

Temmuz Ayına Yönelik Ödemeler 27 – 29 Tarihleri Içinde Yapılacak!

Temmuz Ayına Yönelik Ödemeler 27 – 29 Tarihleri Içinde Yapılacak! Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 5 Ağustos tarihinde yapılması ihtiyaç duyulan Temmuz ayı için işsizlik ve kısa emek harcama ödemelerini erkene çektiklerini belirtti. Bu şekilde vatandaşların Kurban Bayramı öncesinde destek ödemelerini gerçekleştirmiş olacağız dedi. Belirtilen ödemelerin 27 Temmuz 2021 Pazartesi gününden itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanelerine nazaran vatandaşların banka hesaplarına yapılacağını belirtti.

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, belirtilen ödemeleri IBAN detayları bulunmayan vatandaşlar için PTT üstünden ödemelerinin yapılacağını belirtti. Ek olarak Bakan Selçuk, işsizlik ve kısa emek harcama ödemelerinin aşağıdaki şekilde ödeneceğini belirtti.

  • T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 – 2 olanlar için 27 Temmuz Pazartesi günü,
  • T.C. kimlik numarasının son hanesi 4 – 6 olanlar için 28 Temmuz Salı günü,
  • T.C. kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar için 29 Temmuz Çarşamba günü,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *