Belçika Ev Kiraları – Fiyatlar, Şartlar

bilgibudur.com

Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Belçika ev kiraları ile ilgili data aktarımında bulunacağız. Belçika ev kiraları 2021 senesinde ne durumda? En uygun kiralık evi nereden bulurum? Belçika kiralık ev siteleri benzer halde birçok mevzuya değineceğiz.

Şimal Batı’da Atlas Okyanusu, Şimal Doğu’da Hollanda, Doğu’da Almanya, Güneybatı’da Fransa, Güney’de Lüksemburg ile sınır çizgisi dahilinde yer edinen Belçika, refahlık düzeyi olarak oldukca üst düzey bir yerde almaktadır. Ülke küçüktür, bu yüzden ulaşım oldukca basittir ve süratli bir halde işlemektedir. Şehir araları geçişlerde trenler kullanılır, şehir içi geçişlerde ise otobüs, tramvay ve metro bulunur. Bisiklet, Belçika’nın eğer eğer olmazsa olmazıdır ve istediğiniz her yerden rahatça bisiklet kiralayaıp, ülkeyi gezebilirsiniz.

Belçika Ev Kiraları 2018

Belçika ev kiralarına averaj olarak bakacak olursak 1 odalı stüdyo dairelerin şehir merkezi için geçerli fiyatının 718 € bulunduğunu, şehir merkezi dışı için geçerli fiyatın ise 599 € bulunduğunu görürüz. Bu rakamlar averaj rakamlardır. Tüm şehirlerdeki kira tutarları ele alınarak hesaplanmıştır. Elbet oldukca daha yüksek yada oldukca daha düşük fiyatlara Belçika ev kirası bulunmaktadır.

Eğer tek odalı ev olmaz, illa 3 odalı evde otururum ben taraftarıysanız bu hususta Belçika’da şehir merkezinde 1.132 € öder, şehir merkezi haricinde ise 921 € ödersiniz. Averaj olan bu rakamlardan düşük fiyatlara oldukca sayıda evde olduğu benzer halde, yüksek fiyatlara da oldukca sayıda ev bulunmaktadır.

Belçika Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Oda) 900 € 750 €
En Yüksek (3 Oda) 1.500 € 1.200 €
En Düşük (1 Oda) 550 € 500 €
En Düşük (3 Oda) 800 € 700 €

Belçika Ev Iyi mi Kiralanır?

Belçika’da ev kiralamanın en kolay yolu Emlakçılardır. Komisyon oranları diğeri Avrupa ülkelerine kıyasla oldukca daha uygun olduğundan gönül rahatlığıyla emlakçılarla görüşebilir ve size uygun bir ev bakmaya başlayabilirsiniz. Gene birçok Belçika emlak sitesi de bulunmaktadır. Isterseniz de bu siteler üstünden araştırma yapabilirsiniz.

Belçika’da eşyalı ve eşyasız birçok ev bulabilirsiniz. Fiyatlar da buna bağlı olarak değişecektir. Eşyasız evlerin çoğunda bakım yoktur. Parke, boya v.s. de gereklidir. Bu sebepten dolayı eşyalı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Belçika’da ev kiralamak istiyorsanız ilk bölümde de değindiğim benzer halde emlakçılarla görüşmeyi dikkatsizlik etmeyin.

Belçika Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belçika’da ev kiralarken dikkat etmeniz gereksinim duyulan ilk nokta piyasa. Emlakçılar oldukca komisyon almıyor düzgüsel olarak fakat. Yurtdışından geldiğini sezdiği birine yüksek fiyatlar çıkartabiliyor. Ev aradığınız lokasyondaki evlerin averaj kiralarını öğrenin ve ondan sonrasında bir emlakçıyla görüşün. Eğer aklınıza yatmayan bir fiyat verirlerse oradan ayrılın. Bu sebeple bu Belçika’da oldukca fazla oluyor.

Belçika’da ev kiralarken oldukça yüksek evlere yönelmemeye, bilhassa bekarsanız stüdyo dairelere yönelmeye itina gösterin. Erasmus programı kapsamında gelmişseniz, verilen affetme yetmeyecek ve ek gelire gerekseme duyacaksınızdır. Bundan dolayı da ev kirası büyük önem taşıyacaktır.

Brüksel Ev Kiraları 2021

Belçika’nın en bilindik şehirlerinden kabul edilen Brüksel’de yaşam diğeri şehirlere kıyasla daha pahalı. Eğer öğrenciyseniz Brüksel sizin için sorun olabilir. Bilhassa şehir merkezinde oturma benzer halde bir hayaliniz var ise bunu sonlandırın. Bu sebeple şehir merkezinde oturmak hem gürültü hem de ev tutarları açısından size pahalıya patlayacaktır. Bunun yerine şehir merkezi haricinde oturmak ekonomik olarak size daha iyi hissettirecektir.

Brüksel’de 1 odalı stüdyo daireler şehir merkezi için averaj olarak 718 € civarında ilerlemektedir. Eğer şehir merkezi haricinde kiralamak isterseniz bu durumda ücret direkt olarak averaj 600 €’ya düşüş gösterecektir.

Ben tek odalı evde duramam, ya da aileyiz biz diyorsanız bu kapsamda 3 odalı evlere bakabilirsiniz. Brüksel’de 3 odalı bir ev şehir merkezinde averaj olarak 1.132 €’ya, şehir merkezi haricinde ise 921 €’ya bulunabilmektedir. Bahsedilen rakamlar averaj rakamlardır. Daha düşük ve daha yüksek miktarlara ev bulmak mümkün. Gelin en yüksek ve en düşük miktarlara bakalım.

Brüksel Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Oda) 900 € 750 €
En Yüksek (3 Oda) 1.500 € 1.200 €
En Düşük (1 Oda) 550 € 500 €
En Düşük (3 Oda) 800 € 700 €

Gent Ev Kiraları 2021

Gent’te gene Belçika’da popüler bir şehir olmakla birlikte fiyat mevzusunda yüksek olan şehirler içinde yer ediniyor. Nerede ise Brüksel’le aynı fiyatlar söz mevzusu. Bekar ve öğrenciler için uygun olan 1 odalı stüdyo daireler şehir merkezinde averaj olarak 715 €’dan alıcı bulurken, şehir merkezi haricinde 564 €’dan alıcı buluyor.

3 odalı dairelere göz atacak olursak karşımıza çıkan rakamlar şehir merkezi için 1.100 €, şehir merkezinin dışı için ise 885 € oluyor. Brüksel’le neredeyse eşit olan Gent’te yaşam Brüksel’den birazcık daha geride diyebiliriz.

Şehirsel anlamda oldukca güzel bir yer, dokusu, doğası ve insanları rahatlık veriyor. Bunun yanı sıra iyi bir ev bulursanız oldukca mutlu olacağınızı söyleyebiliriz.

Gent Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Oda) 800 € 650 €
En Yüksek (3 Oda) 1.200 € 1.100 €
En Düşük (1 Oda) 600 € 500 €
En Düşük (3 Oda) 950 € 700 €

Brugge Ev Kiraları 2021

Brugge ev kiraları açısından en uygun şehirlerden biri. Eğer öğrenciyseniz Brugge tercihi ekonomik açıdan sizi hakikaten büyük seviyede rahatlatacaktır. Bu sebeple 1 odalı öğrenci için stüdyo daireler şehrin merkezinde 570 € averajıyla kiraya verilirken, şehir merkezi haricinde ise 512 € averajında kiraya veriliyor.

3 odalı dairelerin tutarları da oldukca uygun. Diğeri şehirlerdeki 1 odalı daire fiyatına Brugge’da 3 odalı dairede oturabiliyorsunuz. 925 € şehir merkezinde yer edinen 3 odalı daireler için belirlenen fiyat olarak öne çıkarken, 770 € ise şehir merkezi dışındaki alanlarda yer edinen 3 odalı daireler için belirlenmiş averaj fiyat olarak kendini gösteriyor.

Brugge Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Oda) 680 € 550 €
En Yüksek (3 Oda) 1.000 € 800 €
En Düşük (1 Oda) 500 € 450 €
En Düşük (3 Oda) 900 € 750€

Belçika Ev Kiralama Siteleri

  • http://www.wg-gesucht.de/
  • Feysbuk üstünden : Rooms in Brussels (Expats, Interns, Erasmus and Students)
  • VUB ‘de bulunan’ U-residence ‘e de göz atın derim.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *