Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi 2023

Ulusal Müdafa Bakanlığı 2021 senesinde bedelli askerlik hizmeti ile ilgili olarak geçtiğimiz günlere bir bildiri yayınladı ve 2021 yılının ilk altı ayında bedelli askerlik hizmeti için ödenecek miktarı deklare etti. Buna gore 30 Haziran 2021 dahil saat 18:00’a kadar bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler 35 bin 54 lira bankalara ödeme meydana getirecek ve 30 Haziran 2021 dahil yurtdışından bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak isteyenler için yurtdışında yaşayanlar için Dövizli askerlik bedeli 5 bin 261 Euro yada karşılığı yabancı ülke parası olarak belirlendi. Bedelli askerlik hizmeti başvurularını 31 Aralık 2021 saat 18:00′ a kadar tamamlamaları gerekmektedir.

Bedelli askerlik hizmeti için lüzumlu olan bedelli miktarını bankalara yatırmak isteyenler bedelli askerlik kredisi veren bankaların hangileri bulunduğunu araştırmaktadır. Bedelli askerlik kredisi verecek olan bankalar 2023 yılı içinde yapacakları düzenlemeleri ile uygun vade ve ödeme koşulları ile kredi kampanyalarını ilerleyen günlerde yenileyerek yurttaşlarımızın hizmetine sunacaktır.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Veriyor

Bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’ tır. Banka tarafınca verilen krediler yardımı ile askerlik hizmeti için gerek duyduğunuz tutarı bu şekilde sağlayabilirsiniz. Bedelli askerlik hizmeti uygulamaları başladığında yurttaşlarımız haiz oldukları 2. el araçları satışa çıkararak 15 bin TL.’ yi tamamlamaya çalışmıştı. Geçtiğimiz yıl 25 yaşından adım atmak kaydı ile gençlerimiz 15 bin TL karşılığında 21 gün süre ile askerlik hizmetlerini tamamlayabileceklerdi.

2023 senesinde askerlik mevzusunda yeni bir düzenleme yapılmaktadır. Bu anlamda bedelli askerliğin gelecek yıllarda gene devam edeceği bilinmektedir. Askerlik süresi şu an itibari ile 12 aydır. Meydana getirilen çalışamalar askerlik süresinin kısaltılmasına yöneliktir. Düzenleme ile 2021 senesinde askerlik hizmetine organik olarak gençlerimiz kalan 6 ay süreyi belirlenen bir karşılık karşılığında yatırarak askerlik hizmetinden muaf olabileceklerdir. 

Bunun yanı sıra bir karşılık karşılığında askerlik hizmetlerini tamamlamak istemeyen gençlerimize  sigorta yapılması ve ailelerinin geçimlerinin sağlanması amacı ile kendilerine maaş bağlanma durumu söz mevzusudur. 4 senelik fakültelerden mezun olanlar şu an itibari ile kısa dönem askerlik hizmeti yapabilmektedir. Yalnız yeni uygulama ile birlikte askerlik hizmeti süresi tamamımız için aynı olacaktır. Akademisyen şeklinde mesleğini bırakmakta güçlük çekenlerin ya da eğitimlerine ara vermek istemeyenler için yaz dönemlerinde askerlik hizmeti yapmalarına olanak bilinmektedir. Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi veriyor. Düşük faizli olarak kredi çekmek için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

7179 sayılı askeralma kanunu tablosu üstünden 2021 yılı için ödenecek olan bedelli askerlik hizmet bedeli   dövizle askerlik için ödenecek olan bedeli görüntüleyebilirsiniz. 2021 yılı içinde bedelli askerlik ile ilgili olarak başvurular ve neticelerini MSB üstünden takip edebilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Kullanmak İçin Lüzumlu Şartlar

Bedelli askerlik hizmetini tamamlamak için kredi çekmek isteyenlerin aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

 • Kredi notunun yüksek olması (Kredi başvurusu yaptığınızda banka tarafınca hakkınızda başlatılacak olan soruşturma pozitif yönde sonuçlanırsa kredilendirilirsiniz.)
 • Gelir durumunun belgelenmesi (Bankalardan kredi çekebilmek için gelirini belgelemelisiniz.)
 • İpotek gösterilerek kredi alınacaksa eş rızası gerekiyor.
 • Vadeler en fazla 60 ay olabilmektedir.
 • Gelirin taksitleri karşılayabilmesi bir başka şarttır.

Kredi notu sorgulaması yaparak size kredi verilip verilmeyeceği ile ilgili informasyon sahibi olabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu İçin Lüzumlu Belgeler

Bedelli askerlik kredisi başvurusu için banka şubelerine gidildiğinde aşağıdaki evrakların teslim edilmesi gerekmektedir;

Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu İçin Lüzumlu Belgeler 2021

 • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Askerlik şubesinden alınacak olan askerliğin bedelli yapılacağına dair belge
 • İpotek gösterilecekse taşınmaza ilişkin belgeler
 • İkametgah belgesi
 • Bankaca talep edilecek olan diğeri belgeler

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Yukarıdaki evraklar ile birlikte banka şubelerine giderek bedelli askerlik kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bedelli askerlik kredisi çekmek için, şartları taşımanız gerekiyor. Ek olarak askerlik hizmetinin de bir karşılık karşılığında tamamlanacağının kanıtlanması amacı ile askerlik şubesinden bazı evrakların alınması gerekiyor. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık şeklinde şekilleri kullanarak kredi başvurusu yapmak mümkün değil.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Müşteri hizmetlerini arayarak detaylı informasyon alabilirsiniz. Müracaat esnasında bankaya gelir belgesi sunmanız mümkün değilse, bu durumda ipotek sunmanız gerektiğinden söz edelim. Ek olarak banka tarafınca verilen ipotekli kredilere de müracaat yapabilirsiniz. Bankanın başlatmış olduğu güncel kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankada o an itibari ile başlatılmış olan bir bedelli askerlik kredisi kampanyası yok ise, güncel gereksinim kredilerine müracaat yapabilirsiniz.

Vakıfbank Tüketici İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Bedelli askerlik hizmetini tamamlamak için krediye gereksinim duyuyorsunuz. Vakıfbank şubelerine gittiniz yalnız sizden gelir belgesi talep edildi. Belgelenebilir bir gelirinizin olmaması kredi çekemeyeceğiniz manasına gelmez. Bu durumda alternatif yollara başvurmanız gerekiyor. Vakıfbank’ a gelir sunamayacak olanlar ipotekli krediler yolu ile kredi alabilir. İpotekli krediler genel olarak yüksek tutarlarda lüzumlu olan krediler için verilmektedir.

Vakıfbank gereksinim kredileri 60 ay vadeli olarak kullanılmaktadır. Değişen taksitler, aylık ya da 3 aylık ödeme dönemleri dahilinde kredinizi kullanabilirsiniz. Krediyi başvurusu kabul edilen kişilere yaşam sigortası yapılmaktadır. İpotek olarak gayrimenkul kabul edilir ve ekspertiz değerinin yüzde 80′ i kadar kredi alınabilir. Banka tarafınca yapılacak olan tahkikatı pozitif yönde sonuçlanan kişiler verilen bu kredilerden yararlanabilir.

Bankadan tüketici kredisi almak isteyenler T.C. kimlik belgesi, adres belgesi, tapu fotokopisi ile birlikte banka şubelerine gitmelidir. İpotek karşılığında kullandırılacak olan kredilerin faiz oranı yüzde 1,12 olarak belirlenmiştir.

Örnek kredi hesaplamaları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir;

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Tutarı
30 bin TL 12 ay 2723,75 TL 32.684,93 TL
30 bin TL 24 ay 1.470,73 TL 35.297,49 TL
30 bin TL 36 ay 1.056,61 TL 38.037,84 TL
30 bin TL 48 ay 852,18 TL 40.904,42 TL
35 bin TL 12 ay 3.177,71 TL 38.132,41 TL
35 bin TL 24 ay 1.715,85 TL 41.180,33 TL
35 bin TL 36 ay 1.232,71 TL 44.377,52 TL
35 bin TL 48 ay 994,21 TL 47.721,83 TL
35 bin TL 60 ay 853,52 TL 51.210,64 TL

Bedelli Kredisi Veren Diğeri Bankalar

Bankaların pek bir oldukca bedelli askerlik kredisi veriyor. Eğer bankaların o an için güncel bedelli askerlik kredisi kampanyaları yoksa bu duruma yapılması gereksinim duyulan gereksinim kredilerine başvurmak olacaktır.

QNB Finansbank : Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de QNB Finansbank’ tır. İhtiyaç kredisi çektikten sonrasında 3 aylık ödemesiz dönem yardımıyla kredi taksitlerinizi sıkışmadan ödeyebilirsiniz. Herhangi bir evrak, kefil vb. gerek kalmadan kredinizi çekebilirsiniz. Çağrı merkezi, web bankacılığı, mobil bankacılık şeklinde kanallar üstünden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka tarafınca müşterilerine daha uygun faiz oranları sunulmaktadır.

SMS bankacılığını kullanarak kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 5030′ a gönderebilirsiniz. Banka tarafınca gereksinim kredileri için sunulan faiz oranı yüzde 0,89 olarak belirlenmiştir. 60 aya varan vadeler ile 35 bin TL kredi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 793,06 TL olacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 47.584,13 TL’ dir. Hesaplama aracını kullanarak ödeme planı oluşturabilirsiniz.

0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayarak da informasyon alabilirsiniz.

Ziraat Bankası : Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’ dır. Geri ödemelerin kolaylaştırılması amacı ile verilen kredilerde 3 aylık ödemesiz dönem bulunmaktadır. Banka müşterileri kredileri çektikten sonrasında ilk 3 ay ödeme yapmadan kalan ödemelerini tamamlayabilirler. Kredi başvurusu banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Ziraat Bankası tarafınca verilen Bedelli Askerlik Kredisi içeriğimizden detaylı informasyon alabilirsiniz. 60 ay vadeli sunulan krediye banka tarafınca uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,12 olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi: Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Yapı Kredi’ dir. Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak isteyenlere banka 60 aya varan vadeler ile kredi vermektedir. 60 ay vadeye kadar % 1.49 faiz oranıyla kredinizi 10.000 TL’den 30.000 TL’ye ve kullanabilirsiniz. Bedelli Askerlik Kredisi ile hiçbir harcama yada komisyon ödemeden,

İNG Bank : 60 aya varan vadeler ile banka bedelli kredisi vermektedir. Banka tarafınca belirlenmiş olan faiz oranı aylık yüzde 0,94‘ tür.  35 bin TL kredinizi 60 ay vade ile, aylık 806 TL taksit ödemesi ile çekebilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası: Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Türk Ekonomi Bankası olarak belirlenmiştir. Banka, 60 ay vadeler ve yüzde 0,98 dan başlamış olan faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır. Kredi kullanabilmek için kredi notunun 1300 ve üstünde olması gerekiyor.

Türkiye İş Bankası : Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Türkiye İş Bankası’ dır. Faiz oranı yüzde 1,05 olarak belirlenmiştir. 60 ay vade ile bankadan 35 bin TL kredi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 834,85 TL olmaktadır.

Denizbank : Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Banka 60 aya varan vadeler ile 1,09 faiz oranları ile kredi vermektedir. Kredi talebini kabul etmek için müşterilerinin kredi notlarına dikkat etmektedir. Kredi notu düşük olan banka müşterileri gene ipotek sunmak dahilinde banka tarafınca verilecek olan tüketici kredilerine başvurabilir.

2021 senesinde askerlik ile ilgili düzenlemeler netleştiğinde, bankaların da kredi kampanyaları güncellenecektir. Kredi notunuzun yüksek olması, kara listede olmamak dahilinde bu kredilerden yararlanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *