2023 Çalışan Anne Bakıcı Yardımı 300 Euro Oldu, Nasıl Alınır ?

Bakan Selçuk’tan Çalışan Anneye Sevindirici Haber! Gelen son dakika haberine bakılırsa Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan anneler için sevindirici haberi vermiş bulunuyor. Bakan Selçuk, çalışan anneler için verilen eğitimli bakıcı desteğinin bu yıl 200 Avrodan, 300 Avroya çıkarıldığını açıklamış bulunmaktadır.

Son dakika gelişmesine bakılırsa, Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan anneler için verilmekte olan eğitimli bakıcı desteklerinin bu yıl 200 Avrodan, 300 Avroya çıkartıldığını açıklamış bulunmuş oldu. Proje kapmasındaki bilgileri da açıklayan Bakan Selçuk, Sigortalı çalış, Sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır, sloganı ile 2019 senesinde süregelen proje için 0 – 24 aylık evladı olan ve 4 / A kapsamında çalışmakta olan annelerimiz faydalanabilmektedir. Belirtilen projeden yararlanmak isteyen anneler web üstünden başvuruda bulunabilirler.

2021 Yılı 325 Avro, 2022 Yılı 350 Avro

2021 Yılı 325 Avro, 2022 Yılı 350 Avro, Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, düzenlenen projenin amacının, hanımlarımız için kayıtlı istihdamı desteklemek ve aile – iş yaşam dengesini güçlendirmek bulunduğunu belirtmiş bulunmaktadır. Bakanlık olarak aile birliğini korumayı ve güçlendirmeyi hedef almış bulunduklarını belirtmiş bulunmaktadır. Belirtilen proje için başvuruların devam ettiğini belirten ve 2021 yılı için 325 Avro, 2022 yılı için de 350 Avro olarak gelecek yıllarda kademeli olarak artırım gerçekleştireceklerini de açıklamış bulunuyor.

Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz mevzusu olan projeye başvuruların ise sgkegitimlibakici.org ya da sgk.gov.tr adresleri üstünden e-Devlet şifreleri ile başvuruda bulunabileceklerini belirtmiştir.

Çalışan Anneye Destek Ödemesi Müracaat Şartları Nedir?

Çalışan Anneye Destek Ödemesi Müracaat Şartları Nedir? Çalışmak, eski işine geri dönmek isteyen ya da doğrusu bir işe adım atmak isteyen annelerin bakıcı desteğinden yaralanma şartları şu şekilde olmaktadır.

  • Bakıcı destek ödemesinden yararlanmak isteyen annelerin, başvuruda bulundukları tarih dahil olmak suretiyle çocuğun 0 – 24 ay aralığında olması gerekmektedir.
  • Öteki taraftan ise Ankara, İstanbul ve İzmir illerinden birisinde ikamet ediyor olmanız şartı bulunmaktadır.
  • Destek ödemesi alınacak olan çocuk ile aynı evde ikamet ediyor olmalısınız.
  • Kati kayıt tarih itibarı ile bir işverenin yanında hizmet akdi ve 4 / A tam zamanlı çalışıyor olmanız ve bir çocuk bakıcısını sigortalı olarak çalıştırıyor olmanız gerekmektedir.

Başvuru İçin TIKLAYINIZ

Çalışan Anneye Bakıcı Destek Ödemesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Çalışan Anneye Bakıcı Destek Ödemesi Başvurusu Nereden Yapılır? Söz mevzusu olan projeye başvuruların ise sgkegitimlibakici.org ya da sgk.gov.tr adresleri üstünden e-Devlet şifreleri ile başvuruda bulunabilecekleri belirtmiştir.

Devlet Çocuk Yardım Parası Ne Kadar, Nasıl Alınır?

GÜNCEL Süt Parası (Emzirme Ödeneği) Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *