2023 Öğretmenlere İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Başladı!

2021 Öğretmenlere İl İçi Yer Değişiklik yapma Başvuruları Başladı! Öğretmenler il içi yer değişiklik yapma başvuruları başlamış bulunuyor. 2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değişiklik yapma duyurusu yayımlanmış bulunmaktadır. Bakanlık tarafınca meydana getirilen açıklamaya gore 20 Temmuz 2021 zamanı itibarı ile beraber başvurular alınmaya başlamış bulunuyor. İl içi yer değişiklik yapma başvurularında lüzumlu olan şartlar ve başvuruların ne zamana kadar yapılabileceği ile ilgili detaylara yazımızdan ulaşabileceksiniz. Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca yayımlanmakta olan il içi yer değişiklik yapma müracaat duyurusunda müracaat şartları ve müracaat ile ilgili olarak ayrıntılar yer almıştır. Buna gore il içi yer değişiklik yapma başvuruları ise elektronik ortam üstünden gerçekleştirilecektir.

İl İçi Yer Değiştirmede Müracaat Şartları Nedir?

İl İçi Yer Değiştirmede Müracaat Şartları Nedir? Öğretmenler için oluşturulan sistem üstünden il içi yer değişiklik yapma başvurularında istenilen şartlar aşağıdaki şeklinde olmaktadır.

  • Adaylığı kaldırılmış olmak,
  • 31 Aralık 2021 zamanı itibarı ile bulundukları eğitim kurumunda minimum 3 senelik emek verme süresinin tamamlamış olmak,
  • 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4.üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak vazife yapmakta iken üç senelik emek verme süresinin arkasından öğretmen ekibine atanmış olmaları gerekmektedir. Bu bölümün 1 ve 2’inci maddesine ek olarak öğretmen ekibine atandıkları tarih itibarıyla 31 Aralık 2021 zamanı itibarı ile bir senelik emek verme süresinin tamamlanmış olma şartı aranacaktır.

İl İçi Yer Değişiklik yapma Atamalar Ne Süre Yapılacaktır?

İl İçi Yer Değişiklik yapma Atamalar Ne Süre Yapılacaktır? İl içi yer değişikliğine başvuruda bulunacak olan öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü 27 Temmuz 2021 zamanı dikkate alınarak belirlenecektir. İl içi yer değiştirmeler, hizmet puan üstünlüğüne gore öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği halinde sırayla öğretmenlikteki hizmet süresi daha çok olan için öğretmenliğe daha ilkin başlayana öncelik verilecektir. Belirtilen eşitliğin devam etmesi durumunda ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası sonrasında belirlenecektir.

Müracaat ve Atama Takvimi Iyi mi Olacak?

Müracaat ve Atama Takvimi Iyi mi Olacak? Öğretmenler için il içi yer değişiklik yapma atamalarının başlangıç ve sonuçlanma takvimi şu aşağıdaki şeklinde olmaktadır.

İşlem Tarih
Başvuruların Alınması 20 – 27 Temmuz 2021
Atamaların Valilikler Tarafınca Gerçekleştirilmesi ve Sonuçların İlanı 28 Temmuz 2021
Atama İnhalarının Sisteme Girişi ve Kararnamelerin Düzenlenmesi 29 Temmuz 2021
Görevden Ayrılma İşlemleri 4 Ağustos 2021’den İtibaren

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *