Acil Paraya İhtiyacı Olanlar İçin Anında Kredi Veren Bankalar

Acil zamanlarda ihtiyaç duyulan nakit ihtiyacını gidermek için son zamanlarda bankalardan peş peşe anında kredi imkânları sunuluyor. Bir çok banka kredi vermeyi kolaylaştırmak için faiz oranlarını düşük tutarken hem de bankaya gitmeye gerek kalmadan mobil uygulamalar ya da SMS bankacılığı ile kredi sonuçlandırıyor.

Anında Kredi Şartları Nedir?

Bankaların belirledikleri üst sınıra kadar acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için başvurulacak anında kredi fırsatlarından yararlanmak için her bankanın istemiş olduğu şartları yerine getirmek gerekmektedir. Sadece kredi çekmek için en mühim nokta kredi kullanım limiti olarak belirleniyor. Bir çok banka anında nakit gereksinimleri için 50.000 TL’ye kadar üst limit belirlemiştir. Dolayısıyla bu meblağ civarında ihtiyaç duyulan ihtiyaçların karşılanması anında kredi imkânı çerçevesinde değerlendiriliyor.

Anında kredi başvurusu yapmak için ise banka şubelerine gidilebileceği benzer biçimde kredi çekmek isteyenler derhal kredilerini kullanabilmeleri için mobil uygulamalara yönlendiriliyorlar. Gerekmedikçe ek belgelerin de talep edilmediği bankaların mobil uygulamaları üstünden istenen meblağ dakikalar içinde hesabınıza yatırılabiliyor. Temel olarak bankaların mobil şubelerinden kredi çekmek için ilk olarak bankanın kampanyası bulunuyorsa bu imkânlardan yararlanabilir, eğer kampanya bulunmuyorsa, bu durumda halihazırda sunulan kredilere başvurabilirsiniz.

Anında Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Kredi başvurusu yapmak için bankaların mobil uygulamalarındaki “anında kredi” ya da benzeri isimlerdeki sekmeye girdikten sonrasında çekmek istediğiniz tutarı girdikten sonrasında öteki adıma geçiniz. Eğer banka puanlarınız yüksek ise ve tertipli olarak bankaları kullanarak işlem meydana getiren birisiyseniz bu durumda en üst limite kadar para çekebilirsiniz. Bankalar ile işlemleriniz kısıtlı ve hem de öteki bankalardan da kredileriniz bulunuyorsa bu durumda kısıtlı kredi çekebilir ya da asla kredi alamayabilirsiniz.

Uygun olması varsayılarak öteki sayfaya geçtiğinizde banka sizden kimlik bilgilerinizi, eğitim durumunuzu, çalıştığını işyerini ve aylık maaş bilgilerinizi talep edecektir. Bu detayları de doğru olarak girdikten sonrasında tutarın onaylanması için başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve bilgiler kredi şartları için uygunluk taşıyorsa çektiğiniz meblağ hesabınıza yatırılacaktır. Eğer kredi çektiğiniz bankada kredinin yatırılacağı bir vadesiz hesabınız bulunmuyorsa, öncesinde banka tarafınca vadesiz hesap açılışı da gerçekleştirilmektedir.

Çektiğiniz meblağ üstünden sigorta ve işlem tutarının de kesildiğini göz önünde tutarak, ihtiyacınız olan kredi tutarını buna gore belirlemeniz tavsiye olunur.

Anında Kredi Veren Bankalar

Anında kredi veren bankalar ve faiz oranları ise şu şekilde;

  • İş Bankası; banka müşterilerine 3 ay geri ödemesiz ve 0,96’dan süregelen faiz oranları ile anında kredi imkânı sunuluyor. Belirlenen en üst limit ise 30.000 TL.
  • ING Bank; müşterilerine hususi olarak 0,79’dan süregelen faiz oranları ile kredi imkânları veriyor. Sadece bu orandan yararlanmak isteyen müşterilerin kredi puanlarının yüksek olması gerekiyor. Aksi halde 1,00 oranından faiz uygulanıyor.
  • QNB Finansbank; müşterilerine hususi vade değişik olmadan 60 aya kadar varan ödeme süreleri ile 0,84 oranlarında kredi imkânı sunuyor. Sadece faiz ve kredi tutarı müşterinin bankacılık geçmişine gore değişim gösteriyor. Banka puanı yüksek olmayan kimselere 1,12 oranında faiz oranları ile krediler başlıyor.
  • TEB; Anında kredi uygulamasına 0,79’dan süregelen faiz oranları ile katılım gösteren TEB bu faiz oranını müşterilerine hususi olarak sunuyor. Banka puanı yüksek olanlar için belirlenen faiz oranın yanında gene banka puanlarına gore 0,84, 0,97, 1,21 benzer biçimde faiz oranları uygulanıyor.
  • Denizbank; 1,29 faiz oranı ile anında kredi veren Denizbank hem de vade süresini de müşterilerinin belirlemesine olanak tanıyor. Anında kredi kapsamında vade ve faiz oranları da müşterilerin bankacılık puanlarına gore farklılık taşıyor.

Kamu Bankalarında Temel İhtiyaç Kredisi İmkânı Devam Ediyor

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankaların Güncel Listesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *