Avusturya Ev Kiraları – Hangi Şehirde Ev Ne Kadar?

bilgibudur.com

Merhaba kıymetli ziyaretçilerimiz. Bu yazımızda sizlere Avusturya ev kiraları ile ilgili data aktarımında bulunacağız. En fazlaca yaşanmak istenen ülkeler içinde yer edinen Avusturya’da ev kiraları her yerde olduğu benzer halde şehirden şehre değişim gösteriyor. Bunun yanı sıra oda sayısı, şehirde yer almış olduğu konum benzer halde birçok etken var. O şekilde ki hangi katta olduğu bile kirada etken yaratan bir unsur. Bu yazımızda teker teker tüm Avusturya şehirlerini ele alacağız. Averaj kiraları, en yüksek ve en düşük kira tutarlarını hem yazılı hem de tablo halinde sizlere sunacağız. Eğer ev kiraları ve asgari tutarı karşılaştırmak isterseniz BURAYA TIKLAYARAK asgari tutarı görüntüleyip ev kiralarıyla karşılaştırma yapabilirsiniz.

Avusturya Ev Kiraları 2021

Yazının başlangıcında da belirttiğimiz benzer halde yaşanması en fazlaca istenilen ülkelerden biridir Avusturya. Yaşamın rahat olduğu, insanların rahatlık içinde olduğu sürekli söylenir. Peki Avusturya’da kiralar ne durumda? Gelin bakalım Avusturya Ev Kiraları nasılmış?

Avusturya’da bekarsanız yada öğrenciyseniz tek odalı bir ev sizin için kafi olacaktır. Tüm şehirlerin ortalamasını alacak olursak şehir merkezlerinde yer edinen 1 odalı evlere averaj olarak 681 € diyebiliriz. Eğer bu ev şehir merkezinin haricinde olursa meblağ averaj olarak 539 €’ya düşecektir.

Eğer bekar yada öğrenci değilseniz, ya da bu şekilde olduğunuz halde oda sayısı yüksek olan bir eve çıkmak istiyorsanız 3 odalı evlere yönelebilirsiniz. Avusturya’da 3 odalı şehir merkezinde yer edinen evler için averaj olarak 1.266 € kira istenmektedir. Eğer bu söz mevzusu evler şehir merkezi dışındaysa 987 € kira isteniyor. Organik olarak daha düşük ve daha yüksek tutarlara ev bulmak mümkün mü? Düzgüsel olarak. Şu sebeple bu rakamlar şehirlerin tamamının averajı olarak öne çıkıyor.

Avusturya Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Odalı) 900 € 700 €
En Düşük (1 Odalı) 500 € 400 €
En Yüksek (3 Odalı) 1.800 € 1300 €
En Düşük (3 Odalı) 920 € 780 €

 

Avusturya Ev Iyi mi Kiralanır?

Avusturya ev kiralama mevzusunda en rahat edebileceğiniz ülkelerden birisi. Ülkeye giriş yaptıktan 1 gün sonrasında ev tutabilenlerin sayısı bir fazlaca fazladır. Şu sebeple ev bulabileceğiniz birçok platform var ve bu platformlarda her isteğe nazaran ev mevcut.

İlk olarak Avusturya Ev Kiralama Sitesi olarak öne çıkan İmmobilien Scout 24’e bakmalısınız. Bu sitede iyi mi bir ev istediğinizi, bütçenizi v.s. yazarak birçok ev bulabilirsiniz. Detaylı aramak isterseniz de Avusturya’nın herhangi bir şehrine göz atabilirsiniz.

Avusturya’da diğeri bir ev kiralama yöntemi dünyanın her yerinde olduğu benzer halde emlakçılardır. Emlakçılara fazla bulaşmanızı tavsiye etmiyoruz. Sürekli ev sahibiyle birebir temas iyidir. Şu sebeple emlakçılar devasa yükseklikte komisyon oranları sunuyor ve bu durumda sizi sıkıntıya sokabiliyorlar. Düzgüsel olarak düzgüsel emlakçılar da vardır. Fakat bulması hakikaten fazlaca zor.

2 yöntemi de beğenmemişseniz, Feysbuk’da Avusturya Ev Kiralama grupları bulunmakadır. Bu gruplarda günde minimum 600 – 700 ev paylaşılıyor. Bu grupları da takip ederek kolaylıkla ev bulabilirsiniz. Aslına bakarsan bir oldukça kişi Feysbuk grupları araıclığıyla ev bulabiliyor.

Avusturya Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avusturya’da elektrik ve su kiraya dahildir. Şu demek oluyor ki 600 €’luk bir evde oturuyorsunuz. Bu 600 € içinde sizin elektrik ve su ödemeniz yer almıştır. Bunun sınırına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer kullanımınız yasal sınırdan fazla olacaksa, ev kirası hususunda bütçe ayarlamalısınız. Şu demek oluyor ki ben bu sınırları geçerim tarafındaysanız 50 – 60 € daha uygun evlere bakmanız, ileriye dönük maddi yönden problem çekmenizin önünü kapatacaktır.

Avusturya’da her yerde olduğu benzer halde kira değişimi vardır. Şu demek oluyor ki bölgeden bölgeye kiralar değişebilir. Bu yüzden ihtiyacınız olan şeyleri iyi belirlemelisiniz. Iyi mi bir evde oturacağınız, kaç metrekare ihtiyacınız olduğu, ulaşım araçlarını kullanıp kullanmayacağınız, işinize ve okulunuza olan mesafe… Bunların hepsi büyük oranda önem taşımaktadır.

Viyana Ev Kiraları 2021

Viyana, dünya genelinde bilmeyen fazlaca azca kişinin olduğu bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Bizim tarihimizde de “Viyana Kuşatması” bununla birlikte bilinçlere işleyen bu söz mevzusu şehir, Avusturya’da yaşanılabilecek en lüks ve modern şehirlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Genel olarak maddi durumu yüksek bireylerin ve ailelerin tercih etmiş olduğu bu şehirde;

Bekar ve öğrenciler için 1 odalı stüdyo dairelere baktığımızda, şehir merkezinde olanlar için averaj olarak 820 € ücret ön plana çıkıyor. Eğer şehir merkezi haricinde da yaşarım diyorsanız 623 € averajla daire bulabilirsiniz. Aileler ve dostlarıyla duracak öğrenciler için ise 3 odalı daireler öne çıkıyor. Şehir merkezindeki 3 odalı dairenin averaj kira bedeli 1.612 € olurken, şehir merkezi dışındaki bir dairenin kira bedeli ise 1.155 € olacaktır.

Viyana Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Odalı) 1.100  € 750 €
En Düşük (1 Odalı) 600 € 450 €
En Yüksek (3 Odalı) 2.500 € 1.500 €
En Düşük (3 Odalı) 1.200 € 900 €

Graz Ev Kiraları 2021

Graz; Viyana’ya nazaran fazlaca daha uygun tutarlarla ev tutabileceğiniz bir şehir. Görüntü olarak bilhassa akşamları dünyanın en güzel ülkeleri listesine dahil edebileceğimiz Graz tam bir öğrenci yeri. Oldukca sayıda öğrenci bulunuyor ve genel Avusturya’ya kıyasla fiyatlar fazlaca uygun.

Graz’da şehir merkezindeki 1 odalı stüdyo daire tutarları 559 € averaja haizdir. Daha uygun fiyata fazlaca fazla ev bulunmaktadır. Fakat bu söz mevzusu meblağ averaj rakamdır. Eğer şehir merkezi haricinde daire tutmak isterseniz 476 € ücret ödemesi yapmanız gerekecek.

1 oda bana yetmez, küçük kalır tarafındaysanız 3 odalı evlere yönelebilirsiniz. Şehir merkezindeki 3 odalı evlerde 1.043 € averaj kira bedeli bulunuyor. Eğer ev şehir merkezinde olmazda şehir merkezi haricinde olursa meblağ direkt olarak averaj 866 €’ya gerileyecektir.

Graz Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Odalı) 700 € 600
En Düşük (1 Odalı) 466 € 400 €
En Yüksek (3 Odalı) 1.400 € 1.000 €
En Düşük (3 Odalı) 900 € 750 €

Linz Ev Kiraları 2021

Linz, Avusturya’nın gene meşhur şehirlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Seçkin ve modern bir şehir olan Linz’de yaşam diğeri şehirlerle neredeyse aynı. Linz için şehir merkezinde olan 1 odalı daireye verilecek averaj kira tutarı 638 € olurken, şehir merkezi haricinde yer edinen bir daireye verilecek averaj ücret 513 € olacaktır.

Eğer tek odalı dairenin size yetmeyeceğini düşünüyorsanız, 3 odalı daireler bu hususta size destek olacaktır. Linz’de 3 odalı şehir merkezinde bir daire için belirlenen averaj kira tutarı 1.247 €, şehir merkezi dışındaki bir daire için belirlenen averaj kira tutarı ise 976 € olmaktadır.

Linz Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Odalı) 680 € 550 €
En Düşük (1 Odalı) 500 € 450 €
En Yüksek (3 Odalı) 1.400 € 1.000 €
En Düşük (3 Odalı) 1.000 € 800 €

Salzburg Ev Kiraları 2021

Salzburg Linz ve Gratz’a kıyasla pahalı bir şehirdir. Gene İtalya’nın en meşhur 2.şehri olarak öne çıkmaktadır. Futbol mevzusunda v.s. dünyada adını sıkça duyurmuştur. Salzburg’da 1 odalı ev için averaj ödenen şehir merkezindeki daireye yönelik ücret 748 €’dur. Şehir merkezi dışındaki daire için ise ödenen ücret 575 €’dur. Arada yar olduğu görmektesiniz. Şu sebeple Salzburg şehir merkezi fazlaca canlı bir yer.

Eğer 3 odalı daireleri merak ediyorsanız şehir merkezinde bulabileceğiniz 3 odalı bir daire için ödenecek averaj meblağ 1.366 €, şehir merkezi haricinde bulabileceğiniz 3 odalı daire için ödenecek averaj meblağ 1.054 € olmaktadır.

Salzburg Ev Kiraları Şehir Merkezinde Şehir Merkezi Haricinde
En Yüksek (1 Odalı) 900 € 800 €
En Düşük (1 Odalı) 500 € 450 €
En Yüksek (3 Odalı) 1.600 € 1.500 €
En Düşük (3 Odalı) 1.200 € 900 €

Avusturya Ev Kiralama Sitesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *