Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

bilgibudur.com

18 yaşını geçmiş olan üniversite öğrencileri için birçok banka kredi kartı vermektedir. Eğitim ve öğretim amacıyla sunulan kredileri veren bankalarda bulunmaktadır. Doğrusu bir tek kredi kartıyla sınırı olan değil, öğrenciler kredi de çekebilirler. Neredeyse her bankanın öğrenciler için kredi kartı bulunmaktadır. Gelin bakalım hangi banka öğrencilere hangi kartı veriyor.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

İş’te Üniversiteli adlı kredi kartını öğrenciler için tanımlayan İş Bankası’nın bu kredi kartı öğrenciler içinde en sık kullanılan kartlardan biri. İş’te Üniversiteli kredi kartı yardımıyla öğrenciler herhangi bir senelik kart aidatı ödememektedirler. Borç gecikme oranı ise öğrenciler için hususi olarak %2.62 seviyesinde tutulmuş. 400 TL’lik limiti olan bu kartın limiti ödemelerin tertipli olmasıyla doğru orantılı bir halde artırılmaktadır. Açılış olarak 400 TL verilmektedir. İş’te Üniversiteli’nin en büyük avantajlarından biri ise Müzekart yerine geçmesi. 1 yıl süresince Kültür ve Gezim Bakanlığı’nın tüm müzelerini ücret ödemeden gezebilirsiniz.

TEB Öğrenci Kredi Kartı

Öğrencilere kredi kartı veren diğeri bir banka ise TEB olarak ne çıkıyor. ÜniversiTEB adındaki b kredi kartı İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kartından sonrasında en sık tercih edilen kart olarak öne çıkıyor. ÜniversiTEB’in gecikme faiz oranı gene %2.60 olarak belirlenmiş. Kart limiti ise 300 TL’den başlayarak kişiye gore değişmek suretiyle 400 TL’ye kadar uzanıyor. Eğer ödemeleri tertipli yapmış olursanız limiti isteğiniz dahilinde artırabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Birçok genç tarafınca kullanılan Ziraat Bankası’nın kredi kartı “Genç Bakkart” son zamanlarda en oldukça çıkış yakalayan kart olarak öne çıkıyor. Ziraat Bankası bu kart için 5 yıl süreyle hiçbir aidat almıyor. Lisans öğrenimi görüyorsanız 500 TL, yüksek lisans görüyorsanız 800 TL, doktora görüyorsanız 950 TL limit verilmektedir.

Gene ödemeler tertipli yapılırsa limit artırılabiliyor. 5 senelik süre dolduğunda senelik olarak belirlenen kart aidatı 15 TL.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı

Akbank tarafınca öğrencilere sunulan kredi kartının adı Axess Exi26. Bu kredi kartına 1 yıl süresince kart aidat tutarı ödemiyorsunuz. Arkasından ise 20 TL aidat ödüyorsunuz. Borç gecikme faiz oranı Exi26 için %2.80 olarak belirlenmiştir. Bu kart peşin meydana getirilen alışverişlerin sonradan taksitlendirilmesine olanak tanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *