PTT & Bankalar İşbirliği ile Anında Hesapta Nakit!

Nakit ihtiyacı olanlar artık PTT vesilesiyle da başvuruda bulunup kredi sahibi olabiliyorlar. Bu çerçeve dahilinde PTT Üstünden kredi müracaat şartları ortaya çıkıyor. Peki nedir bu şartlar?

PTT Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır
PTT Kredi başvurusu gerçekleştirmek istiyorsanız ilk olarak herhangi bir PTT şubesinden müracaat formunu doldurmak gerekiyor. Söz mevzusu formu eksiksiz bir halde doldurduktan sonrasında, kredi çekmek istediğiniz bankaya bu formu gönderterek, pozitif yönde yada negatif bilgilendirme sahibi oluyorsunuz. Eğer kredi onay alırsa, bireysel gerekseme kredisi sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanıyor ve nakit paranızı PTT Üstünden çekiyorsunuz.

PTT Vasıtasıyla Alabileceğiniz Krediler
PTT vesilesiyle alabilecek olduğunuz birçok kredi bulunuyor. Değişik kredi kuruluşlarından değişik tutarlarda kredi sahibi olabilirsiniz. Peki bu kuruluşlar hangileri? Ne kadar kredi çekebilirim? İhtiyaç, taşıt, konut benzer halde değişik kredi türlerine haiz olabilir miyim? Tüm soruların cevabı yazımızın devamında içeriyor.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi
Emekli olduktan sonrasında, maaşını PTT’den alan emekli bireyler için hususi meydana getirilen kredi türü olarak ön plana çıkan Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi, kefil şartı aranmaksızın, acil gerekseme durumunda müracaat yapabilecek olduğunuz bir kredi türüdür. Eğer bu krediye haiz olmak istiyorsanız herhangi bir PTT şubesine giderek bu krediye yönelik başvuruda bulunabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi Faiz Oranları
Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi’nde 50.000 TL’ye kadar gerekseme kredisi sahibi olabilirsiniz. Bu kapsamda faiz oranı ise 3 – 48 aylık vade sürecinde %1.89 olarak ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte kredi tahsis tutarı adı altında uygulanan binde 5’lik ücret de krediye yansımaktadır.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi Müracaat Şartları
Ilk olarak 80 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 80 yaşından küçük çoğumuz bu krediye başvuruda bulunabilir. Bununla birlikte bir diğeri gereksinim ise emekli maaşını PTT’den almak olarak ön plana çıkıyor.

Denizbank Her Derde Ilaç Kredisi
Eğer emekli fert, maaşını PTT üstünden alıyorsa, 48 ay vade sınırıyla Denizbank her derde ilaç kredisi çekebilir. Çekilecek olan kredi limiti en düşük 1000 TL olarak ön plana çıkıyor. En fazla çekilecek meblağ ise 36.000 TL. Krediye uygulanacak faiz oranı ise kredi miktarına gore farklılık göstermektedir.

Denizbank Her Derde Ilaç Kredisi Faiz Oranları
Çekecek olduğunuz kredi tutarı 2000 TL’nin altındaysa, kredi çekecek satın alan %1.75 oranında, 2000 TL üzerindeyse %1.74’lük faiz oranıyla ödeme yapmış olacaktır. Bu kredinin en önemli pozitif yanları ise kredi tahsis tutarı ödenmeyecek.

Denizbank Her Derde Ilaç Kredisi Müracaat Şartları
80 yaşını doldurmamanız aranan ilk şart. İkinci şart ise gene diğeri kredilerde olduğu benzer halde emekli maaşını PTT’den almak.

INGBank Kredi Postam Kredisi
Maaşını PTT üstünden çeken müşteriler için hususi olarak verilen bir diğeri kredi ise INGBank Kredi Postam kredisi olarak ön plana çıkıyor. INGBank Kredi postam kredisinde emekli bireylere destek olmak amacıyla oldukca cazip fırsatlar uygulanıyor. Çekilecek kredi için, kredi miktarının binde 5’i kadar kredi tahsis tutarı ve bununla birlikte yaşam sigortası tutarı alınıyor. Kişinin yaşına, cinsiyetine gore yaşam sigortası tutarı değişik çıkabilir, bu zorunludur.

INGBank Kredi Postam Kredisi Faiz Oranları
1.000 – 10.000 TL içinde kredi tutarı için %1.84 oranında faiz uygulaması yapılırken, 10.000 TL ve üstü kredileriniz için %1.64’lük bir faiz uygulaması yapılmaktadır. Arada %0.20’lik faiz oranı ise yar olarak nitelendirilebilir. Bu kapsamda çekebilecek olduğunuz en yüksek meblağ 45.000 TL, en düşük meblağ ise 2.500 TL olarak ön plana çıkmaktadır. Vadelendirme ise 48 aya kadar uzamakta, 48 aydan fazlası yapılmamaktadır.

INGBank Kredi Postam Kredisi Müracaat Şartları
Diğeri kredilerin aksine 75 yaş sınırı bulunan INGBank Kredi Postam kredisi, 75 yaşını doldurmayanlara kredi vermekte. Bununla birlikte PTT emeklisi olmak da gerekiyor. Belirlenen şartları taşıyorsanız, derhal PTT şubelerinden kredi sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *