Halkbanka Param Yattımı İnternetten Sorgulama

Halkbank’a Param Yattı mı?

Halkbank’ta sorgulama işlemi yapabilmek için kullanabileceğiniz pek fazlaca yöntem bulunmaktadır. Bu şekilleri kullanarak siz de hesaplarınızdaki hareketleri gözlemleyebilirsiniz. Başka bir bankadan meydana getirilen EFT işlemleri, gene aynı bankadan olmak kaydı ile meydana getirilen havale işlemleri, maaş ödemeleri, çektiğiniz kredilerin tutarları, işsizlik maaşları vb. ödemelerin hesaplarınıza yatırılıp yatırılmadığını merak ediyorsunuz.

Bankacılık sistemi öyleki gelişti ki artık data almak için banka şubelerine dahi gitmenize gerek yok. Data almak için kullanabileceğiniz pek fazlaca yöntem var. Halkbank ATM’ lerinden detaylı data alabileceğiniz benzer halde, Halkbank dialog, web bankacılığı, mobil bankacılık vb. kanallardan data almanız mümkündür. Paranızın yatıp yatmadığı ile ilgili data almanın en kolay yolu bakiye sorgulaması işlemi yapmak olacaktır. Bu işlemi yapmak sandığınız kadar oldukça kolay.

Halkbank'a Param Yattı mı?

Halkbank’a Param Yattı mı?

İsterseniz Halkbank’ tan emekli maaşı alan bir maaş müşterisi, isterseniz çalışan, isterseniz de  ev hanımı olun, bu şekil bilgileri edinmek için bankalarda saatlerce sıra beklemenize gerek yok. Alan şahıs hizmetlerini arayarak, satın alan hizmetlerinin de fazlaca yoğun olması durumunda sms bankacılığını kullanarak detaylı data edinebilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri aracılığı ile hesap hareketleriniz hakkında data alabilirsiniz.

Halkbank SMS İle Bakiye Sorgulama

Hesabınıza para yatırılıp yatırılmadığı ile ilgili data almanın en rahat şekillerinden bir tanesi SMS bankacılığını kullanmaktır. Göndereceğiniz SMS’ler Vodafone, Turkcell, Türk Telekom benzer halde operatörlerinizden bir sms karşılığı ücret alınacaktır.

Hesap bakiyenizi öğrenmek için ; BAKIYE yazarak 3401‘ e kısa ileti göndermeniz kafi olacaktır.

Halkbank Bakiye Sorgulama SMS

Halkbank Bakiye Sorgulama SMS

Ek olarak hesabınızdan para çekilmesi ya da hesabınıza para gönderilmesi durumunda bankalar tarafınca size kısa ileti gönderilmektedir. Banka tarafınca gönderilen bu kısa mesajlar tamamen parasız olmaktadır. Halkbank tarafınca talimatlı sms hizmetleri isminde bir hizmet verilmektedir. SMS almak için Halkbank web şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Burada hesaba gelen ya da hesaptan giden adlı bir seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneğe tıklayarak onay verebilirsiniz. Eğer parafly kart sahibiyseniz bakiye öğrenme hizmetinden operatörünüzün yalnız Turkcell olması durumunda yararlanabilirsiniz. Ek olarak vadeli vadesiz hesaplarınıza yatırılacak ya da çekilecek olan tutarları da bu yöntem kısa ileti olarak alabilirsiniz. Ziraat Bankası eski bakiye hesap açarak hesabınızda bakiye olmasa da banka tarafınca verilen limiti kullanabilirsiniz.

Halkbank ATM’den Yapılacak Kartsız İşlemler

Halkbank kartsız yapılabilecek işlemler vardır. Bu işlemlerden bir tanesi bir hesaba kartsız olarak yalnız T.C. kimlik numarası ile para yatırmaktır. Şu an için ATM’ lerde kartsız olarak para çekme işlemi etken olarak kullanılmamaktadır. Para yatırma işlemi ise aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

 • Kartsız işlemler kısmına tıklayınız.
 • Giriş tuşuna basınız.
 • Ondan sonrasında para yatırma menüsüne girmeniz gerekiyor.
 • Ilk olarak T.C. kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor.
 • Ondan sonrasında para yatırmak istediğiniz hesap numarasını yazmalısınız.
 • Açıklama kısmına de ekleme yapabilirsiniz.
 • Ondan sonrasında ATM’ nin para yatırma ünitesi açılacaktır.
 • Parayı bu üniteye koyduktan sonrasında onay vermeniz gerekmektedir.
Halkbank ATM Kartsız İşlemler

Halkbank ATM Kartsız İşlemler

Paranız yatırıldığında başka bir işlem yapmış olup yapmak istemediğiniz sorulur. Eğer başka bir işlem yapmak istemiyorsanız çıkışa basabilirsiniz. ATM’ lere yalnız kağıt para konulmaktadır. Bozuk para eklemeyi denemeyiniz. Bozuk para yalnız meydana getirilen ödemeler sonrası para üstü verilirken kullanılmaktadır.

Kartsız ATM’ den Borç Iyi mi Ödenir?

Bu işlem para yatırma işlemi ile nerede ise aynıdır.

 • Ilk olarak giriş tuşuna basınız.
 • Ondan sonrasında Kredi kartı borcu öde seçeneğine basmanız gerekiyor.
 • Ondan sonrasında kredi kartı numaranızı yazmanız gerekmektedir. Bu numara 16 haneden oluşmaktadır.
 • Yatırmak istediğiniz tutarı, para ünitesine yerleştiriniz.
 • Evet’e basınız.

Paraları, bölmeye muntazam bir vaziyette koymanız gerekiyor. Yatırılacak olan tutarın belirlenmesi için bu işlem önemli. Zira banka tarafınca kimi vakit muntazam olmayan banknotlar geri verilebiliyor. Ziraat Bankasına param yattı mı? adlı içeriğimizden hesabınıza para transferi yapılıp yapılmadığı ile ilgili data alabilirsiniz.

Kartsız Satmaca Ödemesi Yapılır mı?

ATM’ den kartsız olarak yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de şüphesiz satmaca ödemesidir.

 • Giriş tuşuna basınız.
 • Ondan sonrasında kurum ödemeleri seçeneğine tıklayınız.
 • Oluşturulan ekranda bulunduğunuz ilin plaka kodu yer alacaktır.
 • Döşem numarası, abone numarası ya da işletme kodunu yazmanız gerekmektedir.
 • Satmaca tutarınız için lüzumlu olan meblağı para yatırma ünitesine koyunuz.
Kartsız Fatura Ödemesi 

Kartsız Satmaca Ödemesi

Eğer para üstü verilmesi gerekiyorsa ATM tarafınca verilen para üstünü alınız. Para üstü, bozuk para olarak da verilebilecektir.

Halkbank 24 Jet Bakiye Sorgulama

0 850 222 0 400 numarasını arayarak kolayca bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ek olarak sorgulama işleminizi web bankacılığı, mobil bankacılık benzer halde kanallardan da yapabilirsiniz. Ek olarak hesabınızda bakiye olmaması durumunda Bank 24 jet hesabınıza vadesiz hesaplarınızdan da yükleme yapabilirsiniz. Bu kart yalnız bir kredi kartı değil, banka kartı özelliği de taşımaktadır. Kartınız ile;

 • Para çekebilirsiniz.
 • Para yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Diğeri hesaplarınız ile kartınızı bağdaştırabilirsiniz.
 • Sunulan tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Bakiye ve hesap görüntüleme yapabilirsiniz.

İnternetten Bakiye Sorgulaması Iyi mi Yapılır?

Hesaplarınıza para yatırılıp yatırılmadığını bakiye sorgulama yöntemi ile öğrenebileceğinizden söz etmiştik. SMS ile bakiye sorgulama işleminden yukarıda söz ettik. Hesap bakiyesini öğrenmenin yollarından bir tanesi de web bankacılığıdır. Bankaların mevcut web şubelerini kullanarak tüm işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

halkbank internet şubesi bakiye öğrenme

Halkbank web şubesi bakiye öğrenme

Halkbank internet şubesi sayfasındaki satın alan numarası/T.C. kimlik numarası ve derhal sonrasında parola yazdıktan sonrasında giriş tuşuna basınız. İnternet şubesi şifresini bilmeyenler şifremi bilmiyorum/blokeli linkine tıklayarak şifrelerini öğrenebilirler. Buradan yeni gizyazı belirleyerek aynı yöntem ile sisteme giriş yapabilir ve bakiye sorgulamasında bulunabilirsiniz.

Alan şahıs Hizmetlerini Arayarak Bakiye Öğrenme

Hesabınıza yatırılan tutarları görmek ve bakiye sorgulaması yapabilmek için kullanacağınız yöntemlerden bir tanesi de satın alan hizmetlerini aramak olacaktır.

 • Kart numarası yada müşterisi numarasını tuşlayınız.
 • 4 haneli şifrenizi giriniz.
 • Bankacılık işlemleri  için 2’yi tuşlayınız.
 • Hesap bakiyesi öğrenmek için 1’i tuşladıktan sonrasında
 • ……. şubesindeki hesabınızda ….. TL bakiye bulunmaktadır şeklinde bir açıklama yapılacaktır.
Müşteri Hizmetlerini Arayarak Bakiye Öğrenme

Alan şahıs Hizmetlerini Arayarak Bakiye Öğrenme

Bu yöntemi kullanarak da asla beklemeden bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Hesap hareketleriniz hakkında satın alan hizmetlerinden data almak istiyorsanız kart numarası/ satın alan numarası ve şifrenizi tuşladıktan sonrasında 5′ e basınız.

Mobil Bankacılık’tan Bakiye Iyi mi Öğrenilir?

Mobil bankacılıktan da bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Eğer cihazınızda bu uygulama yoksa Android ve APP telefonlarınıza halkbank uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Ondan sonrasında hesaplar menüsüne girerek mevcut hesaplarınızın bakiyelerini öğrenebilir ve işlem hareketleri hakkında data alabilirsiniz.

Halkbank mobil uygulama bakiye öğrenme

mobil uygulama bakiye öğrenme

ATM’den Bakiye Öğrenmek Mümkün mü?

Bakiye öğrenme işlemlerini ATM’ ler aracılığı ile de yapabilirsiniz.

 • Kartınızı ATM’ ye takınız.
 • Şifrenizi giriniz.
 • Hesap limit bilgilerine tıklayınız.
 • Birden fazlaca hesabınız olması durumunda, bakiyesini öğrenmek istediğiniz hesabı seçiniz.

Halkbank ATM üstünden bakiye sorgulama işlemi parasız olmaktadır. Yalnız bakiye sorgulama işlemini değişik bankaların ATM’ lerinden yapmış olursanız bu durumda sizden işlem tutarı eğitim edilecektir. Halkbank dolar hesabı açarak da yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Ek olarak banka şubelerine giderek hesabınızda ne kadar bakiye bulunduğunu ve hesap hareketlerini görebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *