Vakıfbank Emeklilere 750 TL Promosyon Ödemesi Yapıyor

Vakıfbank tarafınca açıklanan verilere bakılırsa emeklilere promosyonları verilmeye başlandı. Buna bakılırsa ilgili şartları yerine getiren emekliler için en düşük emekli maaşı alanlara 500 TL, 2500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 625 TL, 2500 TL’den daha çok emekli maaşı alanlara ise 750 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

Vakıfbank Promosyon Ödemeleri

Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye Vakıflar Bankası içinde imzalanan protokol anlaşması kapsamında sigortalı ve hak sahiplerine ödenmekte olan emekli maaşları ve emekli ikramiyelerine SGK kapsamında aylık alanlara promosyon ödemesi yapılmaya başlandı. Buna bakılırsa Vakıfbank’tan emekli aylığı alanlar emekliler 750 TL’ye varan promosyon ödemesinden yararlanabiliyorlar.

Vakıfbank emekli promosyonu için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Şartların yerine getirilmesi halinde emekli herhangi bir bildirimde bulunmadan banka kendiliğinden promosyon tutarını emeklinin aylık hesabına yatırıyor. Böylece emekliler 750 TL’yi kabul eden emeklilik promosyonundan yararlanabiliyorlar.

Vakıfbank Emeklilik Promosyonu Şartları Nedir?

Emeklilerin Vakıfbank promosyon ikramiyesi almak için şu şartları taşıyor olmaları gerekmektedir;

  • Emekli aylığının Vakıfbank’tan alınması ve minimum 3 yıl süreyle bankadan alınacağını taahhüt edilmesi,
  • Geçen 3 senelik süre kapsamında, gelir ve aylık tutarlarında meydana gelecek herhangi bir artış yüzünden bu gelirden yararlananlara ek promosyon ödemesi yapılmamaktadır.
  • Emekli aylıklarını Vakıfbank üstünden alanlar, bankanın müşterilerine sundukları çeşitli imkânlardan da yararlanabilmektedirler. Buna bakılırsa;
  • Vakıfbank ATM’lerinden günlük 2000 TL’ye kadar parasız para çekimi,
  • İnternet ve mobil bankacılık hizmetlerini parasız kullanmak,
  • Otomatik ödeme talimatları verilmesi halinde yapılacak EFT işlemlerinden ücret alınmaması,
  • Otoyol ve köprülerden kolaylıkla geçmek için araca koyulacak HGS etiketinin parasız verilmesi,
  • Bankaya bağlı bulunan kredi kartlarından kesinti ücretleri alınmamaktadır. Sadece daha evvelinde çıkarılmış olan kredi kartları bu kapsamda değerlendirilmemektedir. Emekli maaşının taşındıktan sonraki tarihlerde alınan kredi kartları için kesinti tutarı istenmemektedir.
  • Davet merkezinde, şubelerde öncelikli bağlanma ve sıra gelme hakkı sunulmaktadır.

Tüm bu imkânlardan yararlanmak için emekli maaşının Vakıfbank’a taşınması gerekmektedir. Taşıma işlemlerinin yapılması için ise Vakıfbank şubesine gidilmesi gerekmektedir. Herhangi bir şubeye giderek ilgili taahhütname, sözleşme ve formların doldurulması gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilmesi için öteki bankanın da doğrusu emekli aylığının halihazırda alındığı bankanın da onayı gerekmektedir. Eğer ilgili bankadan gerekseme kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi benzer biçimde çeşitli krediler emekli maaşı temel gösterilerek çekilmişse, bu durumda banka mevcut sözleşmesini bozmamaktadır. Sadece herhangi bir banka ile sözleşmesi bulunmayan emekliler rahat bir halde Vakıfbank’a emekli aylıklarını taşıyabilmektedirler.

Vakıfbank Emekli Promosyonları Ne Kadar?

Vakıfbank emekli promosyonları 1 aya isabet eden emekli maaş tutarları üstünden hesaplanmaktadır. Buna bakılırsa 1.500 Türk Lirası’na kadar olan maaşlarda doğrusu en düşük meblağ üstünden 3 yıl süresince emekli maaşı Vakıfbank’tan alındığında 500 TL promosyon ikramiyesi alınmaktadır. 1.500 – 2.500 Türk Lirası içinde emekli maaşı alanlar için toplam 625 TL verilmekte, 2.500 TL ve üstü maaş alanlar için ise 750 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Promosyon ödemelerinde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim noktalardan birisi promosyon ödemelerinin senelik bazda değil, toplam süre için yapılıyor olmasıdır. Buna bakılırsa verilecek tutarlar; 500 TL, 625 TL ve 750 TL her yıl verilmeyip bir tek 3 yıl sonunda bir defaya mahsus olarak verilmektedir. Promosyon tutarlarını yükseltmek ya da daha çok almak mümkün değildir. Eğer promosyon tutarlarında herhangi bir değişim olursa, bu sözleşmesi bulunan emeklileri içermemektedir. Sözleşmenin yapıldığı tarihte belirlenen tutarlar temel alınmaktadır. Sözleşme süresi dolmadan banka değiştirilmesi halinde ise herhangi bir hak talebinde bulunulmamaktadır.

Emekliler İçin Acil Kredi PTT Üzerinden Veriliyor

Ev Sahibi Olmak İsteyenler TOKİ Kredisi Nasıl Çekilir?

Konut Kredisi İçin En Uygun Faiz Veren Bankalar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *