15 Bin Polis – 8 Bin Bekçi Alınacak

Bakan Asil, Eyüpsultan’ da yapmış olduğu konuşmada 15 bin polis ve 8 bin bekçi alımı yapılacağını beyan etti. Polis ve bekçilerle bir araya gelen Bakan Asil, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Burada yapmış olduğu konuşmasında bekçi ve polislerin göreve başlamalarıyla elde edilmiş kazanımlara dikkat çeken Bakan Asil, Mart ayında yapılacağı aktarılan bekçi alımıyla ilgili da önemli ifadelere yer verdi.

Burada yapmış olduğu konuşmasında, bekçi alımının detaylarını kamuoyuyla ve orada bulunan bekçi / polislerle paylaştı. Yapmış olduğu konuşmada bekçi alım sayılarıyla ilgili olarak İstanbul’ a 1000 kişilik bir alımın yapılacağı ifadelerini kullanan Asil, 10 bin olarak anlatılan polis alımı sayısını da 15 bin olarak belirlediklerini altını çizdi.

BAKANDAN MÜJDELİ HABER 15 BİN POLİS ALIMI – 8 BİN BEKÇİ ALIMI

Bakan Asil açıklamasında ” Bekçi sistemi Cumhurbaşkanımızın ürettiği bir sistem. ‘Vatandaşımız rahat uyurken bekçi vazife başlangıcında olacak dedi’ ve derhal 10 bin bekçi alımı yaptık. İstanbul’a 2 bin 800-2 bin 900 bekçi verdik. Şimdi İstanbul’a bin 200 yada bin 250 bekçi daha veriyoruz. Toplamda 4 bin bekçi olacak. Dün akşam belirledik 8 bin bekçi çıkıyor Mart’ta, binini İstanbul’a veriyoruz. Böylelikle İstanbul’daki bekçi sayısı 5 bin olacak.10 bin polis alıyorduk. Sayıyı dün akşam 15 bine çıkardık. 15 bin polis alacağız. Bunun büyük bir bölümünü de İstanbul’a vereceğiz. ” ifadelerine yer verdi…

BEKÇİ ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Bekçi alımıyla ilgili oldukça sayıda adayın meraklı bekleyişi devam ediyor. Bekçi alımlarının Mart ayının ilk haftasında yaıymlanacağını düşünmekteyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *