Bosna Hersek Asgari Ücreti 2023

bilgibudur.com

İyi günler sevgili okurlar. Bu yazımızda sizlere Bosna Hersek Asgari Tutarı hakkında informasyon aktarımında bulunacağız. Batı Balkan ülkesi olan Bosna Hersek’in resmi para birimi Bosna Hersek Markı’dır. 1 Euro 1.96 Bosna Hersek Markı’na eşittir.

Ekonomik olarak ne fazlaca iyi, ne de fazlaca kötü durumda olan Bosna Hersek’de yaşam orta refah düzeyindedir. Dünyanın en fazla asgari ücretini veren ülkeler listemizde yer almayan Bosna Hersek’ten hariç diğeri ülkeleri görüntülemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Peki Borsa Hersek asgari tutarı ne durumda?

Bosna Hersek Asgari Tutarı Ne Kadar?

Tradingeconomics’den aldığımız bilgilere nazaran Bosna Hersek asgari tutarı 2914 tarihinden itibaren dalgalı bir halde aşama kaydediyor. Fakat yıl bazında baktığımızda sürekli artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Şuan Bosna Hersek’te brüt maaş 1.356 Bosna Hersek Markı olarak öne çıkıyor.

Yıllara Nazaran Bosna Hersek Asgari Tutarı

Bosna Hersek’te ara ara dalgalanmalar olsa da genel olarak artışın bulunduğunu söyleyebiliriz.

Yıl Bosna Hersek Markı
2014 1310
2015 1310
2016 1310
2017 1330
2018 1360

Bosna Hersek Fiyatlar

Hikersbay’dan aldığımız verilere nazaran Bosna Hersek’te verilen asgari ücretle market tutarları rahat yaşamanız için kafi olacaktır. Market fiyatlarından ilkin ev fiyatlarına bakalım. Kirada oturmak istediğimizde ne kadar kira ödeyeceğiz?

Şehir merkezinde olmayan 1 yatak odası bulunan bir daire 150 Bosna Hersek Markı’ndan başlayarak 350 Bosna Hersek Markı’na kadar uzanmaktadır. Tercihlerinize bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Eğer ev şehir merkezinde olsun diyorsanız bu durumda kira tutarları 200 Bosna Hersek Markı’ndan başlamış olacak, 500 Bosna Hersek Markı’na kadar uzanacaktır.

Marketlere geldiğimizde ise 1 litrelik sütün 1.40 Bosna Hersek Markı, 500 Gram ekmeğin 1.00 Bosna Hersek Markı, 12’li yumurtanın 2.70 Bosna Hersek Markı, 1 Kiloluk yerel peynirin 10 Bosna Hersek Markı, 1.5 Litre şişe suyun 1.10 Bosna Hersek Markı, 1 Paket Marlboro sigaranın 5.00 Bosna Hersek Markı bulunduğunu söyleyebiliriz. Diğeri market ürünlerini alt bölümde yer edinen görselden görebilirsiniz.

Bosna Hersek Emek harcama Şartları

Bosna Hersek’te iş yaşamı birazcık tembel ilerler. Ne şekilde mi? İnsanlar fazlaca fazla çalışmaz, işlerini yavaş yaparlar fakat eksiksiz ve dürüst bir halde tamamlarlar. Buda kaliteli iş anlamına gelmektedir. Bosna’nın yavaş temposu, iş hayatında yoğun olarak çalışan bireyler için fazlaca rahatlatıcı gelecektir.

Asgari ücretten bahsettik falan fakat Bosna Hersek’te bir oldukça işyeri asgari ücretin altında maaş verirken, gene azınlık bölüm ise asgari ücretin üstünde maaş veriyor. Bosna’da yaşayan vatandaşlardan aldığımız bu bilginin resmi geçerliliği yok fakat yaşam o şekilde aşama kaydediyor dediler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *