Borçlarını Kapatmak İsteyenlere Borç Kredisi Veren Bankalar

Bankaya borçları olanların kredi borçlarını kapatmak için çeşitli bankalar tarafınca sunulan borç kapatma kredisi imkânlarından yararlanabilirsiniz. Değişik bankalardaki borçları tek bir bankaya aktarmak ve daha uygun faiz oranları ile kapatmak için bankaları tercih edebilirsiniz.

60 Aya Kadar Vade İmkânı

Borç kapatma kredisi vade oranları 2023 yılı için 60 ay  olarak belirlenmiştir. Bu şekilde değişik bankalarda olan kredilerinizi 60 ay vade süreleri ile kapatabilmeniz mümkündür. Borç kapama kredisinde bilinmesi ihtiyaç duyulan bir öteki nokta da işlemin yapıldığı andaki faiz oranlarının geçerli olmasıdır. Vade ve faiz oranları gene de değişim göstermekle beraber değişmeyen temel nokta findeks kredi notu değeridir. Borç kapatma kredisi için müracaat yapıldığında güncel kredi notu kıymeti de sorgulanmaktadır.

Eğer müracaat yapanın borç kapatma kredisini ödemeyip ödeyemeyeceği aylık gelirine ve kredi notuna bakılarak hesaplanmaktadır. Borç kapatma kredisi başvuruları ise günümüzde yalnız şubelerden müracaat yapılarak işleme alınmaktadır. Borç kapatma kredisinde göz önünde tutulması ihtiyaç duyulan temel bir nokta da kişiye nakit para ödeme işlemi yapılmamasıdır. Kredinin pozitif neticelenmesi halinde kredi çektiğiniz banka, borçlu olduğunuz bankaya EFT işlemi yapmakta ve mevcut borcunuzu kapatmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Değişik bankalar tarafınca sunulan borç kapatma kredisi koşulları ise şöyleki;

  • Akbank; 12 aya kadar vade oranı sunan Akbank, değişik bankalardaki borçları ve kredi kartı borçlarını ödemeye olanak tanıyor. 200 TL ve 20.000 TL arasındaki borçları kapatan Akbank minimum vade süresini de 8 ay olarak tanımlamıştır. Güncel faiz oranları üstünden bir hesaplama yapılacak olursa, 10.000 liralık bir borç kapatmanın Akbank’taki aylık taksit ödemesi 930 TL olup toplamda ise 11.166 TL geri ödeme yapılacaktır.
  • Ziraat Bankası; Kamu ya da hususi bankalardaki kredi kartı ve öteki kredilerinizi kapatmaya imkân veren Ziraat Bankası, düşük faiz oranları ile öne çıkıyor. 60 aya kadar yenilenen yapılandırma imkânı sunan banka, toplam borçların ödenmesini Ziraat tüketici kredisi kapsamında karşılamaktadır. Borç kapatma işlemleri bireysel satın alan kapsamında değerlendirilmektedir. KOBİ’ler için bankanın sunmuş olduğu KOBİ çözümlerinden yararlanılmalıdır. Müracaat yapabilmek için ise kredi notunun riskli bölgede olmaması, çekilecek kredinin borçlarınızın tamamını ödeyecek düzeyde olması, bu bakımdan kredi borçlarının bir kısmı için kredi verilmemektedir, gelir belgesi, kimlik belgesi ve ödenmiş herhangi bir satmaca ile müracaat yapılmaktadır. Güncel faiz oranları üstünden 20.000 TL bir hesaplama yapıldığında aylık ödemesi 466 TL ve toplam geri ödemesi de 27.991 TL olmaktadır.
  • QNB Finansbank; 60 ay vade süresi ile 30 bin liraya kadar kredi ödemelerini yapılandıran Finansbank, 0,79 faiz oranları ile başlamış olan oranlarla borç kapatma kredisi kullanmayı mümkün kılıyor. Kredi notuna ve vade süresine gore değişkenlik gösteren tutarlar kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmayı da mümkün kılıyor.

Borç Kapatma Kredisinde Dikkat Edilecekler

Borç kapatma kredisi çekmek için bankalar tarafınca sunulan şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Buna gore değişik bankalardaki borçların kapatılması için üst sınır bulunmaktadır. Bankalara gore değişkenlik gösteren bu üst limitler averaj 50.000 TL’ye kadar artış gösterebilmektedir. Borç kredisi çekmeden ilkin daha önceki kredinin çekilmiş olduğu bankalar ile temas kurup yapılandırma talebinin o bankalara da iletilmesi gerekmektedir. Kredi kartı borçlarını kapatmak için yapılandırma yapılması halinde ise borcun bulunmuş olduğu banka ile iletişime geçmeye gerek bulunmamaktadır. İhtiyaç kredisi tutarlarının tamamı kapatılırken, kredi kartı borçlarının yüzde 75’e varan oranı yapılandırmaya doğal tutularak borç kapatma kredisinden yararlanmak mümkün olmaktadır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi Sicili Kara Listeden Çıkmak İçin Ne Yapmalıyım?

TC İle Ücretsiz Kredi Puanı (Notu) Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *