Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme 2023

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank’ ın kredi kartı ürünleri Paraf ve Parafly olarak belirlenmiştir. Aşağıda kredi kartı başvurusu yapmak  için ifade edeceğimiz yöntemler ile süratli bir halde müracaat işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 • İnternet bankacılığı hızlı başvuru
 • SMS ile Müracaat
 • Şubeler aracılığı ile müracaat
 • Çağrı merkezi üstünden müracaat (0850 222 0400)
 • Mobil bankacılık üstünden müracaat

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Telefonla

Telefon bankacılığı üstünden yapılabilecek olan pek fazlaca işlem bulunmaktadır. Asla süre kaybetmeden kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz yöntemlerden ve kısa yol tuşlarından söz edeceğiz. 0850 222 0400 numarasını aradıktan sonrasında satın alan numarası ya da kart numarası girmeniz gerekmektedir. Derhal sonrasında kart şifresini giriniz. Müracaat işlemleri için 6′ yı  tuşladıktan sonrasında kredi kartı başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Ek olarak kart numarası ve gizyazı girdikten sonrasında 5′ i tuşlayarak kolayca satın alan hizmetlerine de bağlanabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri aracılığı ile her türlü işlemi banka şubelerinde sıra beklemeden yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurularının neticelenmesi belirli işlemler dahilinde yapılmaktadır. Ilk olarak hangi yöntemi kullanarak müracaat yapmış olursanız yapın, sistem üstünden kredi kartı başvurunuz ilgili birimlere iletilmektedir. Bu birimler tarafınca başvurunuz için kabul ya da red sonucu verilmesi için hakkınızda araştırma başlatılacaktır. Bu aşamada kredi notunuz, gelir durumunuz, borç kalanlarınız vb. tüm detaylar incelenecektir. Yapılacak olan araştırma sonrası banka tarafınca bilgilendirileceksiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Bu araştırma satın alan durumuna gore 1 günde  sonuçlanabileceği benzer şekilde, başvuruların incelenmesi yedi gün da sürebilmektedir. İhtiyaç kredisi başvuruları genel olarak derhal sonuçlanmaktadır. Kredi kartı başvuruları ise daha acil sonuçlansa da kredi kartının basılması vb. bir haftayı bulmaktadır. Kredi kartı başvurunuzu şubelere yapmanız durumunda, eğer kartınız basıldığında banka şubesinden kartı teslim alacağınızı söylerseniz banka tarafınca size  bir bilgilendirme yapılacaktır. Bir tek müracaat esnasında ikametgah bilgilerini vermeniz durumunda kartlar kurye aracılığı ile adreslere gönderilmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı başvuru sonucu için bir sistem geliştirmiştir.

Kartınız basılana kadar bankadan talep edebileceğiniz isimsiz kredi kartlarını da kullanabilirsiniz. Bunun için isimsiz bir kredi kartı talep ettiğinizi banka şubesinde bulunan satın alan temsilcisine söyleyiniz.

Cepten Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

SMS  Bankacılığı yöntemini kullanarak  şubelerde asla sıra beklemeden, satın alan hizmetlerine bağlanmak için asla beklemeden kolayca kredi kartı müracaat yapabileceğinizi biliyor musunuz?

PARAF kart için : PARAF , T.C. kimlik numarası ve gelir bilginizi aralarında boşluk bırakarak 3452′ ye gönderebilirsiniz.

PARAFLY kart için : PARAFLY, T.C. kimlik numarası ve gelir bilginizi aralarında boşluk bırakarak 3452′ ye kısa bildiri olarak gönderebilirsiniz.

Ek olarak sms bankacılığını kullanarak yalnız kredi kartı değil, kredi başvurusu da yapabilirsiniz.

halkbank sms ile kredi başvurusu

Halkbank sms ile kredi başvurusu

Bu tablodan yararlanarak Halkbank’ ın sms numarası olan 3452′ ye göndereceğiniz kısa mesajlar ile kredi başvurularınızı da yapabilirsiniz.

halkbank kredi kartları

halkbank kredi kartları

Ek olarak uygulama üstünden ve web bankacılığı aracılığı ile kredi kartları içeriğine girerek mevcut kredi kartlarına ilişkin limitleri, ekstreleri vb. bilgileri alabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Lüzumlu Belgeler

Halkbank kredi kartı alabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmanız gerekmektedir. Yaş şartına haiz olanların gelir durumları dikkate alınacaktır. Bilinmiş olduğu benzer şekilde limit belirlemede en büyük etken gelir durumudur. Şubede bulunan yetkililere Paraf kart başvurusunda bulunmak istediğinizi söylediğinizde size bir müracaat formu verilecek ve bu formu eksiksiz olarak doldurmanız istenecektir. Gelir belgesi ve T.C. kimlik belgeniz ile bu formu görevlilere teslim ediniz.

Paraf Kart için;

 • T.C. kimlik belgesi
 • Gelir belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Kredi kartı sözleşmesi kafi olmaktadır.

İsterseniz, aslolan kredi kart limitinize bağlı olmak kaydı ile bir ek kart da çıkarabilirsiniz. Bu kartlarınız birbiri ile bağlantılı olduğundan dolayı ek olarak ek kartlar için hesap özeti gönderilmiyor.  Kullanacağınız kredi kartları ve ek kartların senelik aidatları bulunmaktadır. Aidat tutarları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir. Halkbank kredi kartı başvurusunu derhal yapabilirsiniz.

Kart Türü Aslolan Kart Aidat Ek Kart Aidat
Paraf Klasik 32 TL 16 TL
Paraf Gold 52 TL 26 TL
Paraf Platin 83 TL 41 TL
Paraf Business* 75 TL 75 TL

Halkbank aracılığı ile alacağınız klasik kredi kartlarınızın senelik aidatları 32 TL olacaktır. Derhal kredi kartı başvurunuzu yapabilir ve bu kartların haiz oldukları avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Paraf Kart Sorgulama

Paraf kart başvurularınızın neticelerini öğrenmeniz için kullanabileceğiniz 3 değişik yöntem bulunmaktadır. Bazı bankaların web üstünden sorgu sistemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

Paraf Kart Sorgulama

Paraf Kart Sorgulama

 • Halkbank dialog (0850 222 0 400)
 • Müracaat yaptığınız şubelerden
 • Halkbank web şubesi aracılığı ile kredi kartı müracaat sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer web bankacılığı üstünden kredi kartı müracaat sorgulama işlemi yapıyorsanız, sistem üstünde başvurunuz onaylanmıştır şeklinde bir ibare gördüğünüzde  başvurunun sonuçlandığını anlamış olmuş olmuş olursunuz. Kartınız kurye aracılığı ile ikamet adresinize gönderilir.

Paraf Kartım Nerede?

Eğer kredi kartı başvurunuzun kabul edilmiş olduğu ile ilgili bir informasyon aldıysanız, bu aşamada kartınızın nerede bulunduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bankalar tarafınca başvurular kabul edikten sonrasında kredi kartları basılır ve anlaşmalı kuryelere  verilerek müşterilerin adreslerine ulaştırılır. Bankaların genel olarak çalışmış oldukları iki kurye şirketi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Etken İleti, diğeri ise Kuryenet olmaktadır.

Etken İleti Şirketi : Bankamatik ya da kredi kartlarının bu kuryeye teslim edilmiş olduğu ile ilgili bir informasyon almanız durumunda, kuryenin  web sayfası aracılığı ile kartınızın nerede bulunduğunu sorgulayabilirsiniz. 0850 333 0 327 numarasını arayarak da kartınızın nerede bulunduğunu sorgulayabilirsiniz. Aktif ileti gönderi sorgulamasını bu bağlantı üstünden yapabilirsiniz.

Kuryenet Şirketi : Eğer kartınızın kuryenet firmasına verildiğine dair bir informasyon aldıysanız gene internet sayfası üstünden ve kuryenin yazışma numarasını arayarak da informasyon edinebilirsiniz. 0850 222 93 93 numarasını arayabilirsiniz. Kuryenet gönderi seyretme ekranından detaylı informasyon alabilirsiniz.

Paraf Kartım Nerede

Paraf Kartım Nerede?

Halkbank Maaş Kartı Sorgulaması

Halkbank maaş müşterileri de kart başvurusunda bulunmuş olabilir. Bir tek maaş kartları daha kolay basılmaktadır. Aynı gün içinde banka şubelerinden kartınızı teslim alabileceğiniz benzer şekilde, vaktiniz yoksa ikamet adresinize gönderilmesini de talep edebilirsiniz. Ek olarak gene Kuryenet ve Etken İleti firmaları üstünden de sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Kartınız kuryeye nerede ise teslim edilmediyse şubeler ve Halkbank dialog aracılığı ile detaylı informasyon alabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartları

Paraf : Yurt içinde ve yurt haricinde kartınızı kullanabilir, Visa, Mastercard ve Troy logosu bulunun iş yerlerinde kartınızı rahatça kullanabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerden kazanacağınız Paraf Para ile parasız alışveriş yapabilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerinizi bu yolla taksitlendirmiş olmuş olmuş olursunuz. Vereceğiniz  otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı vakti geçmeden ödeyebilirsiniz. Kartınız ile HGS yüklemelerinizi yapabilir, taksitli nakit ön ödeme kullanabilirsiniz.

Paraf Gold: Kartınızı yurt içinde ve yurt haricinde kullanabilirsiniz. Taksitli alışveriş yapabilir ve kartınız ile kazandığınız puanlarınız ile üye iş yerlerinde parasız alışveriş yapabilirsiniz. Diğeri avantajlar hakkında informasyon almak için tıklayınız.

Paraf Business : Bu kredi kartları ticari olarak geliştirilmiştir. Şirket için harcama meydana getirecek olanlar bu kartlardan yararlanabilir. İş seyahatleri, ofis malzemesi vb. alımlarınızda bu  kartları kullanabilir  ve alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz.

Parafly : Parafly kartın pek fazlaca pozitif yanları bulunmaktadır. Yurt haricinde bu kartlarınızı kullanarak  5 kat daha oldukça Paraf Para kazanma imkanı elde edebilirsiniz. Taksit erteleme imkanı ile ödeyemediğiniz kredi kartı ekstrelerinizi sonraki aylara erteleyebilirsiniz.

Parafree : Gençler için geliştirilmiş bir kredi kartıdır. İlk ekstrede gençlere yüzde 25 indirim yapılmaktadır. Ek olarak kartınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile yüzde 10 indirim fırsatı yakalayabilirsiniz. Halkbank Kredi Kartı borcunuz var ise derhal yapılandırabilirsiniz.

Parasız Kredi Kartı (Halk Card) : Yurt içinde ve yurt haricinde kartınızı kullanabilirsiniz. Kartınız ile yapacağınız alışverişlerden de paraf para kazanabilir ve parasız alışveriş yapabilirsiniz. Card, taksitli işleme olanak tanımıyor. Kartta senelik aidat bulunmamaktadır. Hesap özetlerinizi Türk Lirası olarak alabileceğiniz benzer şekilde Döviz cinsinden de alabilirsiniz.

Kredi kartlarına uygulanan akdi faiz oranı yüzde 2,25, gecikme faizi oranı ise yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Çekilecek olan taksitli avanslara uygulanacak olan faiz oranı akdi faiz olmaktadır. Diğeri hizmet ve ücretler ile ilgili informasyon alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu sorgulamak için ifade etmeye çalıştığımız yöntemler ile müracaat sonucunuzu öğrendikten sonrasında kartınızın nerede olduğuna ilişkin de informasyon alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *