Doğalgaz Fiyatlarında Son Dakika Uygulaması Geliyor!

Doğalgaz Fiyatlarında Son Dakika Uygulaması Geliyor! Son dakika haberine nazaran BOTAŞ, başta sanayici olmak suretiyle geniş kesimlerin oldukça merakla beklemiş olduğu Ağustos ayı organik gaz tarifeleri açıklanmış bulunmaktadır. Naturel gaz tutarları, tüm abone grupları için durağan(durgun) tutulmuş bulunurken, fakat BOTAŞ, gaz tüketimi için teşvik verici oldukça mühim bir adım atmış bulunuyor. Sanayici ve elektrik üreten santraller, sözleşmelerin üstünde gaz talep etti ya da çekmiş bulunuyor. Bu şekilde her bin metreküp gazı bin 400 TL yerine, bin 260 TL tutarından tüketecektir. BOTAŞ, Ağustos ayı gaz satış tutarları belli oldu.

Temmuz ayına baktığımız süre BOTAŞ’ın üçüncü çeyrekte Rusya’dan ithal edilen her bin metreküp gazın fiyatı, 230 dolardan, 183 dolara kadar gerilemiş bulunmaktadır. Şirket, bu çerçeve esnasında 1 Temmuz tarihinden geçerli olmak suretiyle endüstri tarifesinde % 9,6 santral tarifesinde % 12,5 indirim yapmış bulunuyor. Endüstri vergiler haricinde bin 550TL’den ve santraller bin 600TL tutarından bin 400TL’ye çekilmiş bulunuyor. Konut tarifesinde ise değişim olmamış bulunuyor.

Ağustos Tarifesi

Ağustos Tarifesi, gelen habere nazaran BOTAŞ en başta sanayiciler ve santraller olmak suretiyle geniş kesimler için büyük ehemmiyet taşıyan yeni organik gaz tarifelerini belirledi. Buna nazaran 1 Ağustos tarihinden itibaren gaz satış tutarları tüm abone grupları için durağan(durgun) tutulmuş bulunuyor. Endüstri ve santraller bin 400TL tutarından gaz alabileceklerdir.

Öteki taraftan tüketimi özendirecek oldukça mühim bir adım atılmış olmaktadır. Sanayici ve elektrik üreten santraller, Ağustos ayında BOTAŞ’tan sözleşmelerinin üstünde organik gaz talep etmiş ya da çekmiş bulunuyor. Bu durum için her metreküp organik gaz için bin 400 TL yerine bin 260 TL ödemeyeceklerdir. Söz mevzusu meblağ, yalnızca sözleşmeyi aşan miktarı için geçerli olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *