Ziraat Bankası 2023 Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadar?

Emekliye Promosyon Ödemesi Yapılıyor

2023 senesinde da Ziraat Bankası ile Sosyal Güvenlik Kurumu içinde SGK Başkan Vekili Yılmaz ile Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Gülcihan tarafınca imzalanan protokol gereğince, 3 yıl aynı bankadan maaş alma yolu ile 750 TL promosyon ödemesi yapılmasına karar verildi.

Yurttaşlarımız da eğer değişik bir bankadan maaş alıyorlarsa, bu maaşları istedikleri bankaya geçirme etmek koşulu ile göç eder. Emekliye maaş taşıma işlemi yapmış olduğu bankalar tarafınca sunulan avantajlar bir tek promosyon ödemesi ile sınırı olan değildir. Bu anlamda sözleşme imzalanan 18 banka tarafınca müşterilerine hususi olarak hazırlanmış kampanyalar bulunmaktadır.

Bu anlamda bir tek emekliler değil, emekli olma imgesel kuran yurttaşlarımızın da yüzleri gülüyor. Bankalar tarafınca promosyon ödemeler için her yıl yeni kampanyalar belirlenmektedir. Promosyon ödemelerinden yararlanacak olan banka müşterilerinin hiçbir surette bu bankaları değiştirmemeleri gerekmektedir. Eğer emekli, örnek olarak emekli konut kredisi çekmek için herhangi bir bankaya başvurduğunda, bankalar kredi verebilmek için emeklilerin maaşlarını kendi bankalarını taşımalarını talep etmektedir. Emekliler sözleşmeden cayma haklarını kullanıp promosyonu bankaya iade ettikten sonrasında değişik bir bankaya maaş geçirme işlemi gerçekleştirebilecektir.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Ne Kadar?

Ziraat Bankası’ ndan 3 yıl süresince maaş alacağını taahhüt eden emeklilerimiz banka tarafınca kendilerine verilen promosyon ödemelerinden yararlanabilirler. Bu uygulama 2017 senesinde adım atmıştır. 2023  senesinde sözleşme imzalayanlar için süre 2023 senesinde sona erecektir. 2023 yılından sonrasında yeni bir sözleşme ile bankaya 3 yıl daha maaş alacağı sözünü veren emekliye belirlenen tutarlarda promosyon ödemesi yapılacaktır. Merakla beklenen emekli promosyonları için Türkiye Bankalar Birliği ve Toplumsal Güvenlik Kurumu arasındaki görüşmeler belirleyecek olup 2023 Mart ayında emekli promosyon ödemelerin gerçekleşecektir.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur) emeklilerine Ziraat Bankası tarafınca aşağıdaki tutarlarda promosyon ödemesi yapılmaktadır. Ödemelerde dikkat edilecek husus maaş tutarı olmaktadır. Tutarlara gore emeklilere verilecek promosyon miktarları da değişiklik gösterecektir.

  • 1.500 TL ve daha azca emekli maaşı alan emeklilere verilecek olan promosyon ödemesi tutarı : 500 TL
  • 1.500 TL ile 2.500 TL içinde emekli maaşı alanlara verilecek olan promosyon ödemesi tutarı : 625 TL
  • 2.500 TL ve üstünde emekli maaşı alanlara verilecek olan promosyon ödemesi tutarı : 750 TL olmaktadır.

Promosyon ödemelerine başvurmanın pek oldukca yolu vardır. Banka şubeleri aracılığı ile müracaat yapabileceğiniz şeklinde, SMS, ATM, 444 00 00 numaralı çağrı merkezi, web şubesi ve mobil bankacılık aracılığı ile başvurular kabul edilmektedir. Eğer emekli, bankadan bir kaç maaş alıyorsa, alacağı promosyon ödemesi tutarları tüm maaşları dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Ziraat Bankası tarafınca promosyon ödemeleri peşin olarak ödenmektedir. Banka tarafınca emekli müşterilerden aranan tek şart, 3 yıl süresince maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alacaklarına dair söz vermeleridir.

SMS ve ATM yolu ile promosyon başvurusu yapanlar banka tarafınca onayları alınmaktadır. PRO boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 4757′ ye göndermeniz kafi olmaktadır. Ödemeler emekli banka müşterilerin T.C. kimlik numaraları dikkate alınarak yapılmaktadır.

Emekli Promosyonu Her Yıl Verilecek mi?

Emekli okurlarımız tarafınca en oldukca dört gözle beklenen konulardan bir tanesi promosyon ödemelerinin her yıl verilip verilmeyeceğidir. Yukarıda da bahsettiğimiz şeklinde promosyon ödemeleri 3 yılda bir ödenmektedir.

  • Bu yıl sözleşme imzalayacak olanlar : 2023 yılına kadar promosyon ödemeleri, yurttaşlarımızın maaş aldıkları hesaplara yatırılmaktadır

Ziraat Bankası Promosyon Müracaat Şartları Nedir?

Bankalar, emekli müşterilerine bazı kampanyalar sunarken bu biçim şeyleri belirli şartlar dahilinde yapmaktaydı. Otomatik ödeme talimatı veren, mevduat hesabı açan, kredi kartı ya da diğeri bankacılık ürünlerinden yararlananlara çeşitli avantajlar sunulmaktaydı. Mevzuat çerçevesinde mevzuyu inceleyecek olursak, bankaların emekli vatandaşlarımızda aramış olduğu herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Bankaların kredi verirken aramış olduğu şartlardan olan yaş, kredi notu vb. kriterler promosyon ödemelerinde söz mevzusu değildir.

Emekli promosyon başvurusu yapmak için T.C. kimlik belgeniz ile banka şubelerine gitmeniz gerekiyor. Banka lüzumlu işlemleri yaptıktan sonrasında hazırladığı sözleşmeyi imzalamanızı talep ediyor. Bu aşamada aranan tek şart 3 yıl (36 ay) süresince sözleşme şartlarına uyarak maaşınızı bu banka şubelerinden almanız olmaktadır. Bu süre zarfında banka değişikliği yapamazsınız. Yalnız maaşınızı Ziraat Bankası’nın değişik şubelerinden almayı talep edebilirsiniz.

Ek olarak bankalar tarafınca maaş müşterilerine sunulan oldukca değişik avantajlar bulunmaktadır. Bilhassa emekli kredilerinde uygun faiz oranlarıyla kredi almanız mümkündür.

Ziraat Bankası Promosyon Başvuru Şartları

Ziraat Bankası Promosyon Müracaat Şartları

Bankalar tarafınca da müşterilere herhangi bir yaptırım uygulanamayacak. “Maaşınızı taşıyın, yalnız promosyon almak için kredi kartı almanız gerekiyor.” şeklinde şartlar söz mevzusu olmayacak. Hatta bankalar promosyon mevzusu yeni gündeme ulaştığında, “Maaşınızı bankamıza taşıyın, size çeyrek altın verelim.” şeklinde kampanyalar başlatmışlardır.

Ziraat Bankası Işgören Promosyon Sorgulaması Iyi mi Yapılır?

2007/21 sayılı protokol gereği bankalar tarafınca promosyon ödemeleri bir tek memurlara veriliyordu. Çalışılan kurum ile banka tarafınca meydana getirilen bir antak kalma var ise, bu antak kalma gereği memurlar promosyonlarını alabilirler. Protokolde emekli yurttaşlarımız ile ilgili bir ifade yer almadığından dolayı kendilerine promosyon verilmiyordu. Hükumet, Bankalar ve Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafınca verilen karar gereği, artık emekliler için de yasal bir dayanak meydana gelmiş oldu.  Artık emekliler de promosyon ödemesi alabilecektir.

18 banka ile imzalanan protokol gereği yüzde 95,5′ lik kısma promosyon ödemesi verilecektir.

İmzalanan protokol gereği promosyon ödemesi oluşturan bankalar; Güvence Bankası, İş Bankası, PTT, Şekerbank, Akbank, Yapı Kredi, İNG Bank, Burgan Bank, Vakıfbank, Türk Ekonomi Bankası, Fibabanka, Halkbank, Denizbank, HSBC ve Finansbank‘ tır. İlerleyen dönemlerde diğeri bankaların da promosyon ödemesi yapması beklenmektedir. Bankalar, emekli müşterileri kendilerine çekebilmek için adeta yarışmaktadır.

Ziraat Bankası Memur Promosyon Sorgulama

Ziraat Bankası Işgören Promosyon Sorgulama

Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Emekli promosyon ödemesi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Halkbank’ tır. Bankanın promosyon ödemesi tutarları Ziraat Bankası ile aynıdır. Halkbank emekli promosyon ödemesi almak için 0850 222 92 62 numarasından, ATM’ lerden, mobil bankacılık, web şubesi ve fiziki şubelere müracaat yapabilirsiniz.

Vakıfbank SGK Emekli Promosyon

Maaşını Vakıfbank haricinde herhangi bir bankadan alanlar, maaşlarını 3 yıl süresince Vakıfbank’ tan alacaklarını taahhüt etmeleri üzerine bankadan promosyon alabilirler. 1 aylık emekli maaşları;

  • 2 bin 500 üstü TL olanlar : 750 TL
  • Bin 500 ile 2 bin 500 TL içinde olanlar : 625 TL
  • Bin 500 TL  olanlar 500 TL alacaktır. Bu tutarlar 3 yıllıktır. Detaylı data almak için tıklayınız.

Vakıfbank SGK Emekli Promosyon

Vakıfbank SGK Emekli Promosyon

Denizbank Emekli Promosyonu

Promosyon alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Banka tarafınca promosyon ödemeleri 18 yaşın altındaki müşterilerin velilerine verilirken , 18 yaşın üstündeki emeklilerin maaşları otomatikman hesaplarına yatırılmaktadır. Emeklilerin maaş tutarları göz önünde bulundurularak verilecek olan promosyon ödemeleri 3 yıl süresince Denizbank’ tan emekli maaşı almak koşulu ile geçerli olmaktadır.

Emekliye 3 Maaş Ön ödeme, 10 Maaş Kredi Verilecek

Geçtiğimiz yıllarda gündeme gelen konulardan bir tanesi de emekliye 3 maaş ön ödeme verileceği idi. Ön ödeme tutarı, emekli maaşlarının 3 katını geçmeyecek şekilde Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafınca verilmekteydi. Ön ödeme mevzusu eski emeklileri de kapsamakla birlikte, yeni emekli olup, maaşları bağlanmayan yurttaşlarımızın finansman gereksinimlerini karşılamak amacı ile düzenlenmekteydi. Yalnız bu düzenleme neredeyse yasalaşmadı. Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafınca yeni emekli olmak isteyenlere talep etmeleri durumunda maaşlarının 3 katı tutarında ön ödeme alabilecekler. Aldıkları meblağ maaşlarından kesilecek. Avansın geri ödenmesi için 12, 24, 36 ve 60 ay vadeler belirlenebilecektir. Örneğin 1.000 TL maaş bağlanacak olan emekli 3.000 TL ön ödeme, 2.000 TL maaş bağlanacak olan emekli ise 6.000 TL ön ödeme alabilecektir.

Ek olarak emeklilere faiz kredi verilmesi ile ilgili bir emek verme da gündemdedir. Kamu bankaları bu anlamda emekler yapmaktadır. 10 maaş kredi çekilmesi durumunda geri ödemeler banka şubeleri tarafınca maaşlardan yapılacak olan kesintiler yolu ile talep edilecektir. Faizsiz emekli kredilerinin üst limitlerinin 30 bin TL olması hedeflenmektedir. Taksitlerin ödenmeye devam etmiş olduğu dönemlerde emeklilerin maaşlarını bu bankalardan almaları gerekmektedir. Taksitler maaştan kesileceği için extra bir işlem hayata geçirmeye gerek olmayacaktır. Yalnız aldığınız maaş yetmiyor ve kredi kartı kullanmak da istemiyorsanız eksi hesap açtırabilir ve hesabınızı banka tarafınca belirlenen limitlerde eksiye düşürerek kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *