İcralık Takipte Olanlara Koronavirüs Kredisi 2023

Avukatlık ve icra takibinde olanlara korona virüs salgını sebebiyle kamu bankaları tarafınca verilen kredi paketlerinden bazılarına onay verildiği öğrenildi. Bu kapsamda daha ilkin ödemediği borçları sebebiyle icralık durumda olan, takip işlemi başlatılan kişilerden bazılarının kredi çekebildiği kredi başvurusunda bulunması durumunda onay verildiğinden bahsediliyor.

  • Mobil hat tarifeleri yüzünden icralık olanlar,
  • Trafik cezası sebebiyle hakkında takip işlemi başlatılanlar,

Benzer sebepler sebebiyle hakkında takip dosyası oluşturulan vatandaşlardan bazılarının kamu bankalarına yapmış oldukları 10 bin TL. gerekseme kredisi başvurularının pozitif sonuçlandığı ve kredi çekebildikleri paylaşılmaya devam ediyor.

Sizde zaman geçirmeden kredi başvurusunda bulunabilir ve korona virüs salgın döneminde nakit para ihtiyacınız olan şeyi giderebilirsiniz.

Kamu bankalarınca koronavirüs döneminde meydana getirilen tüm başvuruların geçmişine kadar sonuçlandırılacağına ilişkin toplumsal medyada Resmi Olmayan data paylaşılmaya devam ediyor.

İcralık Durumda Olanlar Iyi mi Kredi Çekebilir?

Bankalardan çekmiş oldukları krediler sebebiyle ödeme temerrütüne düşen vatandaşların en kolay yol olmak suretiyle;

  1. İcralık borçlarının taksitlendirilmesi ve ödenmesi,
  2. Mevcut mevzuat dahilinde kredi sicil affı ve benzer yasalardan faydalanmaları,
  3. Takipli borçların ödenerek kredi notunun yükseltilmesi

yardımıyla kredi çekebilmelerine olanak bilinmektedir. Bu kapsamda bankalara Destek kredisi başvurusu yapmanıza rağmen talebiniz reddediliyor ise takipli dosyalarınızı kapatmanız öneriliyor.

Kara Listede Olanlara Nakit Para Bulma Şekilleri

Eğer hakkınızda oluşturulan bir takip dosyası sebebiyle korona virüs salgın döneminde yaptığınız kredi başvurularınız reddedilmiş ise yasal nakit para bulma şekillerinden birini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Kredilerin onaylanması kredi mevzuatı gereğince bankaların inisiyatifindedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *