Shell Pompa Fiyatları 2020 – Güncel Shell Pompa Fiyatları

Özellikle ufak şehirlerde satışa sunduğu uygun fiyatlı otogazla dikkat çeken Shell, Hollanda menşeili dünyanın en büyük petrokimya şirketlerinden bir tanesi olarak uzun yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Shell pompa fiyatları konulu bu yazımızda Shell fiyatları hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Shell benzin fiyatı, Shell motorin fiyatı, Shell gaz fiyatı, Shell kalyak fiyatları ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin.

Akaryakıt şirketleri çeşitli regülasyonlar sebebiyle akaryakıt fiyatlarına doğrudan kendi inisiyatifleriyle karar veremiyorlar. Bu yüzden akaryakıt fiyatları, tek seferlik akaryakıt alışverişlerinde akaryakıt şirketlerine göre çok fazla fark etmiyor. Ancak aylık ve yıllık bazda hesapladığımızda, tercih ettiğiniz akaryakıt şirketi size ekonomik olarak dişe dokunur bir kayıp ya da kazanç sağlayabilir.

shell pompa fiyatları
shell

Shell Pompa Fiyatlarına Genel Bakış

Türkiye’nin en bilinen akaryakıt şirketlerinden bir tanesi olan Shell’de bazı ürünler için geçerli olan Shell pompa fiyatları gerçekten o ürünleri oldukça cazip kılıyor. Özellikle küçük bir şehirde LPG kullanıyorsanız ve LPG fiyatları üzerine bir araştırma ve arayış içindeyseniz Shell’in sunduğu cazip fiyatlar ilginizi çekebilir.

Küçük şehirlerde akaryakıt fiyatları büyük şehirlere kıyasla genellikle çok daha pahalıdır. Ancak Shell, en küçük şehirlerde, en cazip fiyatlı gaz satışlarını gerçekleştirerek bu anlayışı kırıyor.

Shell Akaryakıt Benzin Pompa Fiyatları

Gaz fiyatlarına geçmeden önce en fazla kullanılan akaryakıt ürünü olan benzinle başlayalım. Shell benzin litre fiyatı, 2020 yılında, dün gece yani 27 Ocak tarihini 28 Ocak tarihini bağlayan gece gelen indirimle 6.80 TL’ye kadar düştü.

Bu yazının kaleme alındığı 28 Ocak tarihi gecesinden itibaren benzin fiyatlarında beklenen 9 kuruşluk indirim, Shell pompa fiyatlarını ve benzinin litre fiyatını bazı şehirlerde 6.70 TL’ye kadar çekebilir. Ancak bahsettiğimiz fiyatın Shell Fuelsave ismiyle piyasaya sürülen benzin olduğunu söylemeliyiz. Bir üst kalitedeki (yine 95 oktan) Shell V-Power isimli ürün için ortalama litre başına 5 kuruş daha fazla ücret ödemeniz gerekebilir.

Benzin Pompa Fiyatları İstanbul

İstanbul’da Shell Fuelsave benzinin litre fiyatı şu anda 6.80 TL ile 6.85 TL arasında değişiyor. Shell pompa fiyatları İstanbul’un iki yakasında, tıpkı diğer akaryakıt şirketlerinde olduğu gibi, farklı fiyatlandırılıyor. Shell benzinin Avrupa ve Anadolu yakalarındaki fiyat farkı en fazla litre başına 5 kuruş olacaktır. Türkiye’de 27 Ocak tarihinde benzine 23 kuruş indirim yapıldı. Bu tarih öncesinde Shell benzin fiyatları 7 liranın üzerinde seyrediyordu.

Asıl olarak Shell AutoGas isimli ürünüyle tanınan şirket, benzin sektöründe de diğer akaryakıt firmalarıyla aktif bir rekabet içerisinde.

Benzin Pompa Fiyatları Ankara

Ankara hem benzin, hem motorin, hem de gaz anlamında İstanbul’dan ve Türkiye’deki birçok şehirden daha pahalı. Bu sebeple Ankara yolculuğunuz varsa ve biraz tasarruf yapmak istiyorsanız, benzin satın alma işlemini Ankara’ya bırakmanızı tavsiye etmeyiz. Shell pompa fiyatlarını incelerken Shell’in Ankara’da satışa sunduğu benzinin İstanbul fiyatından yaklaşık 20 kuruş fazla olduğunu rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz.

Shell benzinin litresi Ankara’nın ilçelerinde 6.97 TL ile 7 TL arasında değişiyor. Ankara’da genellikle ilçeler arasındaki benzin fiyat farkı İstanbul’un yakaları arasındaki fiyat farkı kadar çok olmuyor. En fazla 3 kuruşluk fark ile Ankara’daki bütün Shell istasyonlarından benzin satın alabilirsiniz.

shell
shell

Benzin Pompa Fiyatları Bursa

Shell pompa fiyatları Bursa söz konusu olduğunda, genellikle Ankara ve İstanbul fiyatlarının tam ortasında seyrediyor. İstanbul’daki Shell istasyonlarındaki en yüksek benzin fiyatını ve Ankara’daki Shell istasyonlarında satılan en düşük benzin fiyatını alarak, Bursa’da benzinin kaça satıldığını görebiliriz. Bursa’daki Shell istasyonlarında benzinin litresini 6.85 TL’den 6.90 TL’ye kadar satın alabilirsiniz.

Benzin Pompa Fiyatları İzmir

Büyükşehirlerimizden İzmir’de akaryakıt fiyatları genellikle Ankara ve İstanbul akaryakıt fiyatlarının arasında seyrediyor. İzmir akaryakıt fiyatlarının bir diğer büyükşehir Bursa’dan bir kademe daha yüksek olduğunu söylemekte fayda var. Şu anda İzmir’de 6.90 TL’den 6.94 TL’ye kadar değişen fiyatlamalar ile benzin satın alabilirsiniz.

Shell satış fiyatları İzmir’de, İzmir’deki diğer akaryakıt şirketleri ile rekabet edecek düzeyde olduğu için, gönül rahatlığı ile Shell’den alışveriş yapabilirsiniz.

Motorin Pompa Fiyatları

Shell motorin fiyatları, Shell fiyatlarını ele aldığımız konumuzun önemli bir kısmını oluşturuyor. Türkiye’de benzinle birlikte çokça tercih edilen motorinin litre fiyatı Shell istasyonlarında ortalama 6.38 TL’ye satılıyor.

Motorin Pompa Fiyatları İstanbul

Shell motorin pompa fiyatları İstanbul’da, 6.32 TL ile 6.35 TL arasında değişiyor. Yaka değişikliği fiyatı en fazla değiştiren unsur.

Motorin Pompa Fiyatları Ankara

Ankara, motorin konusunda da oldukça pahalı. Shell motorin pompa fiyatları Ankara için 6.43 TL ile 6.44 TL arasında değişiyor. Ankara’nın ilçeleri arasında fiyat farkının çok fazla olmadığını söyleyebiliriz.

shell
shell

Motorin Pompa Fiyatları Bursa

Shell motorin pompa fiyatları Bursa için motorin ürününde 6.36 TL ile 6.38 TL arasında.

Shell Motorin Pompa Fiyatları İzmir

İzmir’de Shell pompa fiyatları  6.43 TL ile 6.45 TL arasında değişiyor. Büyükşehirlerde yaşamanın ekonomik olarak zor olduğu bugünlerde bu motorin fiyatları, İzmir için ideal sayılabilir. 28 Ocak tarihli motorin indirimi gelmeden önce İzmir’de motorinin fiyatı 6.60 seviyelerine ulaşıyordu.

Ayrıca şu noktayı belirtmekte fayda var: İzmir motorin fiyatları, motorini satın aldığınız ilçeye göre ortalama 2-3 kuruş farklılık gösterebilir.

Shell LPG Pompa Fiyatları

LPG kullanan kişiler için bu yazının en can alıcı noktası burası olabilir. Shell pompa fiyatları diğer akaryakıt şirketleriyle kıyaslandığında Shell’in birçok şehirde açık ara en uygun gazı sattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Büyük şehirler için ortaya çıkan fiyat farkı ikna edici olmayabilir, ancak özellikle Doğu Anadolu’nun küçük şehirlerindeki Shell gaz fiyatları LPG kullananlar için oldukça ikna edici olabilir. Türkiye genelinde Shell LPG pompa fiyatı ortalama 3.93 TL.

Gaz fiyatlarının motorin ve akaryakıt gibi bölgelere ve ilçelere özel olmadığını hatırlatmak isteriz. Gaz fiyatları şehirlere göre belirlenir ve o şehrin tamamında o akaryakıt şirketi, aynı fiyat üzerinden satış yapar.

Shell LPG Pompa Fiyatları İstanbul

Benzin ve motorine gelen akaryakıt zamları LPG’ye gelmediği için İstanbul’da gaz fiyatında bir değişiklik yok. Shell otogazın İstanbul geneli litre fiyatı 3.94 TL.

Shell LPG Pompa Fiyatları Ankara

Ankara’da Shell LPG litre fiyatı 3.98 TL. Böylece Ankara akaryakıt fiyatları konusundaki pahalılığını bir kez daha göstermiş oluyor.

Shell LPG Pompa Fiyatları İzmir

Shell uzun süredir satışını yaptığı otogaz ürünü için İzmir’de sabit 3.96 TL. İzmir’in her yerindeki Shell istasyonlarından bu fiyat karşılığı 1 litre otogaz satın alabilirsiniz.

Güncel Shell Kampanyaları

Shell pompa fiyatlarındaki avantajların yanı sıra bazı dönemlerde ses getirecek kampanyalara imza atabiliyor. Bazen çok lüks bir araba çekilişi düzenleyen Shell, bazen de 40 TL Shell puan gibi mütevazi kampanyalar düzenleyebiliyor. Shell’in şu anda iki adet güncel kampanyası var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir